Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…
Onur Büyüktopçu; boğa burcudur. Oyuncu 1.81 m boyunda ve 96 kilo ağırlığındadır. Kiralık Aşk, Memleket Hikayeleri ve Hürmüz Gelin gibi yapımlarda rol almıştır.

Onur Büyüktopçu Nereli?


Onur Büyüktopçu, 24 Nisan 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyuncu, siyah saçlara ve mavi gözlere sahiptir. Babası Çankırılı, annesi Balkan göçmeni olan Onur Büyüktopçu, on sekiz yaşına kadar İzmir'de yaşadı ve öğrenimini burada bitirdi. Dil ve tiyatro okulu için İngiltere'ye giden Onur Büyüktopçu, Academy of Creative Training Brighton Act London Film Academy'de eğitim aldı.

Onur Büyüktopçu Kaç Yaşında?


Yağmur Karabal ile sevgili olduğu bilinen Onur Büyüktopçu, şu anda 36 yaşındadır. Dizi, film ve sinema alanlarında birçok başarılı yapımın altında imzası vardır.

Onur Büyüktopçu Dizileri


Onur Büyüktopçu, uzun bir süredir dizi ve film oyunculuğu yaparak hayatını devam ettirmektedir. Film ve dizi setlerinde çıkardığı oyunculuk ile bu alanda kendini kanıtlayan Onur Büyüktopçu, 12 farklı dizide ve 2 farklı filmde oyuncu olarak rol almıştır. 2003 yılında Lise Defteri isimli dizide Yusuf rolünü oynayan Onur Büyüktopçu; sırasıyla 2004’te Yabancı Damat dizisinde Emre karakteriyle, 2006’da Fırtınalı Aşk dizisinde Nedim rolüyle, 2006’da Doktorlarda, 2007’de Tatlı Bela Fadime’de Özgür rolüyle, 2007 yılında Kavak Yelleri’nde Hakan rolünde oynamıştır. Dizide oyuncu ile birlikte; Pelin Karahan - Aslı Zeybek, Dağhan Külegeç - Efe Kaygısız    , İbrahim Kendirci - Deniz Akça, Aslı Enver - Mine Ergun, Sarp Apak - Güven Karakuş, Nurcan Eren - Hafize Zeybek, Münire Apaydın - Canan Zeybek, Ferit Aktuğ - Metin Kaygısız, Şebnem Doğruer - Şükran Kaygısız ve Tayfun Sav - Salih Kaygısız gibi isimler yer almıştır.

2007 yılında Üç Tatlı Cadı dizisinde yemek hocasını oynayan Onur Büyüktopçu; 2010 yılında Güz Gülleri, 2011 yılında Kollama, 2012 yılında Kanıt isimli dizilerde oynadığı karakterlere can vermiştir. 2015 ile 2017 yılları arasında ise Kiralık Aşk dizisinde Koray Sargın karakterini canlandırmıştır. Dizide oyuncu ile birlikte; Barış Arduç - Ömer İplikçi, Elçin Sangu - Defne Topal İplikçi, Salih Bademci - Sinan Karakaya, Müjde Uzman - Seda Berensel, Seçkin Özdemir - Pamir Marden, Sinem Öztürk - Yasemin Kayalar gibi isimler yer almıştır.

Onur Büyüktopçu; 2019 yılında Jet Sosyete dizisinde kendisini oynamıştır. Dizide; Özpamuk Tekstil'in sahibi Cengiz Özpamuk, Ozan isimli oğluna genel müdürlük görevini bıraktırır ve şirketin en alt düzeylerinde birinde görevli Yaşar Yüksel'i onun yerine atar. Görevden el çektirilen Ozan, Jetset Konakları'ndaki genel müdür için ayrılmış villasını boşaltır ve hemen yan tarafındaki villada oturan ailesine taşınır. Bir gecekonduda yaşayan Yaşar Yüksel ve ailesi; boşalan genel müdür villasına yerleşir.

Jet Sosyete isimli dizide Onur Büyüktopçu ile birlikte; Derya Karadaş - Safiye Yüksel, Cengiz Bozkurt - Cengiz Özpamuk, Gülse Birsel - Gizem Sahici Özpamuk / Aslı Sütçüoğlu, Sarp Apak - Ozan Özpamuk, Ayşenil Şamlıoğlu - Zahide Özpamuk, Hasibe Eren - Pelin Soner / Şennur Yılmaz / Gülnur Kühn, Enis Arıkan - Tonguç "Tony" Pehlivan, Şahin Irmak - Talip Yılmaz, Tuğba Çom Makar - Yıldız Yüksel, Deniz Cengiz - İlayda Rüveyda Çıkrıkçıoğlu, Ecem Uzun - Alara Çıkrıkçıoğlu, Emre Taştekin – Tekin, Çağlar Çorumlu - Yaşar Yüksel, Bartu Küçükçağlayan - Gündüz Şahin, Aslı Bekiroğlu - Melike Şahin, Yasemin Sakallıoğlu – Kumsal ve Nursena Yılmaz - Nazlı / Ezgi gibi oyuncular yer almıştır.

Editör: İlan35