Öykü Çelik Nereli? Aslen Trabzonlu olan Öykü Çelik İstanbul doğumludur. Buz pateni, kayak, roller skate gibi spor dallarına merakı vardır.

Öykü Çelik Nereli?


Aslen Trabzonlu olan Öykü Çelik İstanbul doğumludur. Buz pateni, kayak, roller skate gibi spor dallarına merakı vardır.

Öykü Çelik Kaç Yaşında?


Öykü Çelik; 13 Temmuz 1987 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yengeç burcu olan Çelik’in; güncel tarih itibariyle 34 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Öykü Çelik Dizileri


2008 yılında Kanal D erkanlarında izleyiciler ile buluşan Akasya Durağı adlı dizide Gözde karakteriyle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Öykü Çelik; bu dizide Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Onur Şan, Timur Acar, Ateş Fatih Uçan gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. 2009 yılında Kasaba isimli dizide Zehra karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Çelik, 2010 – 2011 yılları arasında ise Gönülçelen adlı dizide rol almıştır. Bu dizide Nazar karakterini canlandıran Çelik; Onur Saylak, Tuba Büyüküstün, Cansel Elçin, Günay Karacaoğlu, Ayda Aksel, İlhan Şeşen gibi usta isimlerle set arkadaşlığı yapmıştır.

2011 yılında Nuri adlı dizide Reyna karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Çelik, 2012 yılında ise Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam adlı dizide rol almıştır. Bu dizide Çeşmidil karakterini canlandıran Öykü Çelik; Özcan Deniz, Türkan Şoray, Cemal Hünal, Aslı Tandoğan, Fırat Tanış, Hazım Körmükçü, Öykü Çelik, Tolga Karel, Aslıhan Güner gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. Yine 2012 yılında Benim İçin Üzülme’de rol alan Çelik, bu dizide ise Bahar karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Ağlatan Dans isimli dizide  Begüm karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Çelik, aynı yıl içerisinde Yeşil Deniz isimli dizide Sedef karakterini canlandırmıştır.

2015 yılında TV ekranlarına gelen Poyraz Karayel adlı dizide rol alan Öykü Çelik, burada Dafne karakterini canlandırmıştır. Başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın paylaştığı dizinin senaryosu Ethem Özışık tarafından yazılmıştır. Kanal D ekranlarında izleyici ile bulunan dizinin yönetmenliğini ise Çağrı Vila Losturalı ile Osman Taşçı yapmıştır. Funda Eryiğit, Hare Sürel, İdil Fırat, Ali İl, Celil Nalçakan, Cem Cücenoğlu gibi isimler bu dizide yer alan tanıdık simalardır. Yine aynı yıl içerisinde Hayat Sevince Güzel adlı dizide rol alan Çelik, burada Emine karakterine can vermiştir.

2017 yılında dram türündeki Savaşçı adlı dizinin 34 ile 46. bölümleri arasında rol alan Öykü Çelik; bu dizide Astsubay Üstçavuş Yeter Alayunt karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Başrollerini Sarp Levendoğlu, Murat Serezli ve Tamer Karadağlı’nın paylaştığı dizide Ekin Mert Daymaz, Anıl Tetik, Ediz Hun, Serenay Aktaş, Zerrin Sümer gibi isimler de yer almıştır. 2019 yılında ise TRT ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Çelik, bu dizide ise Sırma Hatun karakterini canlandırmıştır. Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Hülya Darcan, Hande Soral, İlker Aksum, Cemal Hünal, Burak Hakkı, Kürşat Alnıaçık, Cem Uçan gibi isimler ile rol arkadaşlığı yapan Öykü Çelik, bu dizide izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

2020 yılında Show TV ekranlarında izleyiciler ile buluşan Şeref Sözü adlı dizide yer alan Öykü Çelik, bu dizide Yasemin Adabeyli karakterini canlandırmıştır. Tolgahan Sayışman ve Sude Güler’in başrollerini paylaştığı bu dizinin yönetmenliğini Cevdet Mercan yapmıştır. Senaristliğini Eda Tezcan’ın üstlendiği dizide Hülya Darcan, Aras Aydın, Meltem Gülenç, Umut Kurt, Toprak Sağlam,  Hülya Şen gibi isimler de yer almıştır.