Özcan Deniz Nereli? Aslen Ağrılı olan Özcan Deniz Ankara doğumludur. Ailesinin göç etmesiyle birlikte çocukluk yılları Aydın’da geçmiştir.

Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı

Özcan Deniz Nereli?


Aslen Ağrılı olan Özcan Deniz Ankara doğumludur. Ailesinin göç etmesiyle birlikte çocukluk yılları Aydın’da geçmiştir.

Özcan Deniz Kaç Yaşında?


Özcan Deniz; 19 Mayıs 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Boğa burcu olan Deniz’in; güncel tarih itibariyle 49 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Özcan Deniz Dizileri


1997 yılında Yalan isimli dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Özcan Deniz, bu dizide Hasan karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Cem Akyoldaş’ın yönetmenliğini yaptığı dizinin senaristliğini ise Yasemin Zorlu üstlenmiştir. Melahat Abbasova, Murat Dalbatan, Engin İnal gibi isimler de bu dizide yer almıştır. 1999 yılında ise Aşkın Dağlarda Gezer dizisiyle izleyicilerin karşısına çıkan Özcan Deniz, bu dizide ise Zal isimli karakteri canlandırmıştır. Şevval Sam, Fikret Hakan, Kenan Işık, Haldun Boysan, Toprak Sergen, İpek Tuzcuoğlu, Cem Özer, Ayşe Tolga gibi usta isimlerin yer aldığı bu dizi izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

2002 – 2003 yılları arasında ATV’de yayınlanan ve reyting rekorları kıran Asmalı Konak isimli dizide yer alan Özcan Deniz, bu dizide Seymen Karadağ karakterini canlandırmıştır. Çağan Irmak’ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin senaristliğini ise Mahinur Ergun ile Meral Okay yapmıştır. Birçok bölümü Ürgüp’te asmalı bir konakta geçen dizide Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor, Eylem Yıldız, Menderes Samancılar, Ege Aydan, İpek Tuzcuoğlu, Selda Özer gibi isimler yer almıştır. 2004 – 2006 yılları arasında Haziran Gecesi adlı dizide yer alan Özcan Deniz, burada Baran Aydın karakterini canlandırmıştır. Naz Elmas ve Nebahat Çehre’nin de Özcan Deniz ile birlikte başrolleri paylaştığı dizide Demir Karahan, Cevdet Arıcılar, Burcu Kara, Cenk Ertan, Hakkı Ergök, Gökçe Yanardağ gibi isimler de yer almıştır. Kanal D’de yayınlanan bu dizinin yönetmenliğini ise Andaç Haznedaroğlu yapmıştır.

2007 yılında Ali Asyalı karakteri ile Kader isimli dizide yer alan Özcan Deniz, 2008 yılında ise Aşk Yakar isimli dizide Mustafa karakteri ile izleyicilerin karşısına geçmiştir. 2010 yılında Samanyolu adlı dizide yer alan Özcan Deniz, burada Nejat karakterine can vermiştir. Vildan Atasever, Hatice Aslan, Kenan Ece, Nesrin Cavadzade, Hülya Darcan, Ayça Bingöl, Kıvanç Kasabalı gibi isimlerin yer aldığı bu dizi ATV ekranlarında izleyiciler ile buluşmuştur. 2012 yılında TRT ekranlarında izleyiciler ile buluşan Bir Zamanlar Osmanlı dizisinde yer alan Özcan Deniz, burada Serhat karakterini canlandırmıştır. Yönetmenliğini Altan Dönmez’in yaptığı dizide Türkan Şoray, Cemal Hünal, Aslı Tandoğan, Fırat Tanış, Hazım Körmükçü, Öykü Çelik, Tolga Karel, Aslıhan Güner gibi isimler yer almıştır.

2013 - 2016 yılları arasında yayınlanan ve Erkan Birgören’in senaryosunu yazdığı Karagül adlı dizide yer alan Özcan Deniz, burada Murat Şamverdi karakterini canlandırmıştır. Murat Saraçoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı dizide Mesut Akusta, Ogün Kaptanoğlu, Yavuz Bingöl, Hilal Altınbilek, Mert Yazıcıoğlu, Sevda Erginci gibi isimler de yer almıştır. 2014 – 2015 yılları arasında Kaderimin Yazıldığı Gün’de Kahraman Yörükhan karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Özcan Deniz, 2017 – 2019 yılları arasında ise Faruk Boran karakteriyle İstanbullu Gelin adlı dizide yer almıştır. Hâlen devam etmekte olan ve senaryosunu da kendisinin yazmış olduğu Seni Çok Bekledim adlı dizide yer alan Özcan Deniz, burada Kadir Eren karakterini canlandırmaktadır. İrem Helvacıoğlu’nun da başrolde yer aldığı bu dizi Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya devam etmektedir.