Özgür Çevik Nereli? Çocukluk yılları İstanbul’da geçen Özgür Çevik Ankara doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezundur.

Özgür Çevik Nereli?


Çocukluk yılları İstanbul’da geçen Özgür Çevik Ankara doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezundur.

Özgür Çevik Kaç Yaşında?


Özgür Çevik; 27 Mayıs 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. İkizler burcu olan Çevik’in; güncel tarih itibariyle 40 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Özgür Çevik Dizileri


2004 – 2007 yılları arasında Kanal D ekranlarında izleyiciler ile buluşan Yabancı Damat adlı dizide canlandırdığı Niko karakteriyle tanınmıştır. Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmenliğini ise Yağmur Taylan ile Durul Taylan yapmıştır. Erdal Özyağcılar, Sumru Yavrucuk, Nehir Erdoğan, Arif Erkin, Zeki Alasya, Binnur Kaya gibi isimlerin başrolleri paylaştığı dizide Engin Akyürek, Ayla Karaca, Onur Saylak, Nilgün Belgün, Ege Uslu gibi isimler de yer almıştır. 2008 yılında Kavak Yelleri adlı dizide konuk oyuncu olarak yer alan Özgür Çevik, bu dizide kendisini oynamıştır. Yine 2008 yılında Avrupa Yakası adlı dizide Manav Özgür karakteriyle konuk oyuncu olarak yer almıştır.

2008 yılında Seyhan Akalın karakteriyle Gece Sesleri’nde yer alan Özgür Çevik, 2009 – 2010 yılları arasında ise Balkan Düğünü adlı dizide Ömer karakterini canlandırmıştır. Yine 2010 yılında Sensiz Yaşayamam’da Serdar karakterini canlandıran Özgür Çevik, 2011 yılında ise Mazi Kalbimde Yaradır adlı dizide rol almıştır. TRT ekranlarında izleyiciler ile buluşan bu dizide Selçuk Yöntem, Sedef Avcı, Berk Hakman, Boncuk Yılmaz, Gülenay Kalkan, Melike Emiroğlu, Çağrı Şensoy gibi isimler yer almıştır. Çağatay Tosun’un yönetmenliğini yaptığı bu dizinin senaristliğini ise Redife Zerener ve Sevgi Yılmaz kaleme almıştır.

2012 yılında Leyla ile Mecnun adlı dizide konuk oyuncu olarak yer alan Özgür Çevik, yine aynı yıl içerisinde de Evlerden Biri adlı dizide yer almıştır. Burada İskender karakterini canlandıran Çevik; Ceyda Ateş, Barış Aytaç, Şemsi İnkaya, Mehtap Bayri, Bedia Ener, Gökçe Sezer, Murat Karasu, Dilara Aksüyek, Gümeç Alpay, Münir Canar gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. 2013 yılında yayınlanan Şubat adlı dizide Ali Poyraz karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Özgür Çevik, yine aynı yıl içinde Ben de Özledim adlı dizide de yer almıştır. Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Sera Tokdemir, Ezgi Çelik, Cihan Ercan, Burak Aksak, Onur Ünlü, Gülce Oral, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimler bu dizide yer alan tanındık simalardır.

2013 yılında Saklı Kalan adlı dizide yer alan Özgür Çevik, bu dizide Onur Cevher karakterini canlandırmıştır. Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yaptığı bu dizide Melis Birkan, Muhammet Uzuner, Meral Çetinkaya, Burak Sağyaşar, Burak Sergen, Ceyda Olguner, Esra Ruşan, Neslihan Yeldan, Cem Uslu gibi isimler yer almıştır. 2014 yılında Kiraz Mevsimi adlı dizide konuk oyuncu olarak yer alan Özgür Çevik, bu dizide Derin karakterini canlandırmıştır.

2015 – 2018 yılları arasında ekranlara gelen Kırgın Çiçekler adlı dizide rol alan Çevik, bu dizide Toprak Eren karakterini canlandırmıştır. Serkan Birinci’nin yönetmenliğini yaptığı dizide İpek Karapınar, Biran Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız, Hazar Motan, Çağla Irmak, Aleyna Solaker, Ruhi Sarı, Nil Keser, Veda Yurtsever İpek, Cansu Fırıncı gibi isimler yer almıştır. 2018 yılında Can Kırıkları adlı dizide yer alan Çevik, bu dizide Kerem karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında ise Canevim adlı dizide rol alan Özgür Çevik, bu dizide ise Taylan Tanbay karakterini canlandırmıştır.