47. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde İbrahim Tatlıses'e yaşam boyu onur ödülünü veren jüri üyeleri kim? Hangi ünlü tartışmalı isimler jüride yer aldı. Panten'in açıklamasındaki o kadın jüri üyleri..

47. Pantene Altın Kelebek Ödüller'inde yaşam boyu onur ödülünün İbrahim Tatlıses'e verilmesi büyük tartışma yaratmıştı.

Sosyal medyada kullanıcılar Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü Kadınlar üzerinden PR yapan Pantene firmasının geçmiş röportajlarında kadınların dövülmesi gerektiğini söyleyen ve eşlerini dövdüğü iddia edilen ünlü türkücüye verilmesine tepki gösterdi.

Pantene günler sonra yapıtğı açıklamasında ödüllere kendilerinin müdahale etmediğine yüzde 50'si kadın olan jürisi olduğunu açıklayarak kadın haklarına değer verdiğini yazdı. 

PTT Gişelerinde Ödemeler Olacak! TC Kimlik Kartını Gösteren 40.000 TL Ödeme Alacak! PTT Gişelerinde Ödemeler Olacak! TC Kimlik Kartını Gösteren 40.000 TL Ödeme Alacak!

Bu açıklama sonrası gözler Pantene Altın Kelebek jüri üyelerine çevirldi ve o jürideki ünlü isimler kim merak etti

Pantene Altın Kelebek Ödülleri, Hürriyet'in düzenlediği Panten'İn spornsor olduğu bir organizasyon. Bu kapsamda kategorideki adaylar belirlenir, tek tek değerlendirilir ve jüri kendi oylarını da kullanarak bu yılın birincilerini belirler ve halk oylaması da buna katılır.

Pantene Altın Kelebek bu yılki jüride, geçtiğimiz dönemde Hande Erçel'e yaptığı çıkış ile tepki toplayan Demet Akbağ, Nurgül Yeşilçay, Hale Soygazi, yönetmen Andaç Haznedaroğlu, İzel, Yağmur Ünal, Kelebek Magazin Müdürü Selim Akçin, Hürriyet yazarı Kanat Atkaya, Hakan Gence, Savaş Özbey, Onur Baştürk ve Orkun Ün yer almış.

Demet Akbağ'ın geçtiğimiz senelerde en iyi romantik komedi kategorisinde Aşk Laftan Anlamaz ile ödül alan Hande Erçel'e söylediği sözler "Böyle bir komedi mi yapılıyormuş, sadece güzel olmak yeterli değil" gibi söylemelrde bulunup bu senen ödüllerin jür koltuğunda oturup aynı kedategoride Ayça Ayşin Turan'a ödül vermesi de ikiyüzlülük olarakl yorumlanmıştı.

Hande Erçel fanları attıkları tweette, "Romantik Komedi kategorisinde ödül verilen genç bir oyuncuyu komedi kategorisi ile değerlendirme yanılgısı içine girip yakıştırmamıştı bu sene aynı ödülü bir başka kişiye verdin hem de reytinglerde bile hiç bir güldürme aksiyonu olmayan bir oyunculuğa. Gencecik bir kızın onuruyla oynarken bu sene yaşam boyu Onur Ödülü'nü İbrahim Tatlıses'e veren bir jüri içinde olarak nasıl hissediyorsun? İşte hayat böyle rezil eder. Ayrıca güzellik oyunculuk için yeterli değil diyen siz botoks yaptırark mimiklerinizi yok ettiniz" diye yazdı.