Çoğu kişi onu BKM ekibi ile birlikte sergiledikleri Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli televizyon ve tiyatro oyunundan tanımaktadır. yetenekli oyuncunun bu proje dışında da rol aldığı dizi ve film projeleri vardır.

Çoğu kişi onu BKM ekibi ile birlikte sergiledikleri Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli televizyon ve tiyatro oyunundan tanımaktadır.yetenekli oyuncunun bu proje dışında da rol aldığı dizi ve film projeleri vardır. BKM ekibi ile birlikte çalıştığı dönemlerde kilolu bir kadın iken Pelin Öztekin geçtiğimiz zaman içerisinde ciddi kilolar vererek de magazinin gündeminde yer aldı. Yakın zamanda babasını kaybeden güzel oyuncu şimdilerde hala aktif olarak oyunculuğa devam etmektedir.

Pelin Öztekin Nereli?


Pelin Öztekin İzmit’te dünyaya gelmiştir. İzmit’te dünyaya gelmesine rağmen henüz küçük bir çocukken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. İlk ve ortaokul dönemleri İstanbul’da geçmiştir güzel oyuncu. Liseyi Fenerbahçe lisesinde okumuştur Pelin Öztekin. Üniversite için ise Türkiye’den ayrılmıştır. Fransa’da oyunculuk üzerine eğitimler alan güzel oyuncu babasından öğrendikleri ve kendi çabalarını birleştirerek başarılı bir oyuncu olmak için var gücüyle çalışmıştır.

Pelin Öztekin Kaç Yaşında?


Pelin Öztekin 1987 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 33 çıkmaktadır. 2021 yılının Temmuz ayında Pelin Öztekin 34 yaşına girecektir. Temmuz ayının başında doğan güzel oyuncunun burcu ise yengeçtir. Sosyal medyayı aktif  biçimde kullanan güzel oyuncu ani ve yüksek kilo verişi ve dış görünüşündeki ciddi değişimler sebebiyle magazinin de gündeminde yer almaktadır. Yakın zamanda babasını kaybeden güzel oyuncu bu dönemde de hayranları ve sevenleriyle iletişimi sosyal medya aracılığıyla kurmuştur.

Pelin Öztekin Dizileri


Pelin Öztekin 1987 senesinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. İyi bir aile ortamında yetişen güzel oyuncunun babası da usta oyuncularımızdan Rasim Öztekin’dir. Babası sayesinde oyunculuk dünyasına ve mesleğine de aşina olan Pelin Öztekin sanatla iç içe bir çocukluk geçirmiştir. İyi okullarda eğitimler alan Pelin Öztekin üniversite eğitimi için Fransa’ya gitmiştir. Babasından öğrendiklerinin yanında kendini akademik anlamda da e en iyi şekilde geliştirmeye çalışmıştır.

İlk kamera önü oyunculuk deneyimi 2003 senesinde Hayat Bilgisi dizisi ile olmuştur yetenekli oyuncunun. Bu dizi Perran Kutman’ın başrolde olduğu televizyon tarihinin unutulmaz eserlerindendir. Bir lisedeki öğretmenin lisedeki öğrencilere hayat yolculuklarında önder olması ve onlara destek olması anlatılmaktadır dizide. Hayat Bilgisi dizisinde yetenekli oyuncu Demet karakterine hayat vererek kamera önü oyunculuk dünyasında da ilk deneyimini tatmıştır.

Hayat Bilgisi dizisinden sonra 2006 senesinde Bir Demet Tiyatro isimli yine bir unutulmaz projede yer almıştır Pelin Öztekin. Tiyatro oyunlarının televizyonlarda sergilenmesi mantığındaki projede Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ ve daha sayamadığımız birçok usta isim yer almakta idi.

2008 senesinde Sınıf isimli televizyon dizisinde Pelin Öztekin Gökçe karakteri ile ekranlarda yer almıştır. Yine aynı sene Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli proje de hayat geçmiştir. Bu proje güzel oyuncunun tanınması için çok büyük bir adım olmuş kariyerinde adeta bir kırılma noktası görevi görmüştür.

2013 senesinde Doksanlar dizisinde Neşe karakterine hayat vermiştir Pelin Öztekin. 2016 senesinde Hayat Şarkısı isimli dizi kadrosunda yer almıştır. Dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir. 2018 senesinde Koca Koca Yalanlar isimli televizyon dizisinde Cana karakteri ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. 2019 senesinde Aşk Ağlatır dizisindeki Nagehan karakteri ise yetenekli oyuncunun dahil olduğu son projedir.