Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu PFDK, Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Bursaspor – Amed Sportif Faaliyet karşılaşmaları hem sosyal medyanın hem de spor camiası gündeminin bir numaraları konusu haline gelmişti. Bursaspor’a deplasmana gelen Amed Sportif Faaliyetleri, maç esnasında ve dışında kendi sahasında yaptıkları maçtaki tezahüratlardan dolayı Bursasporlu taraftarlar tarafından sert bir dille eleştirilmişti. Bunun üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu devreye girdiğini açıklamıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK, Bursaspor’a Amed Sportif Faaliyet maçı sonrasında 9 maç seyircisiz oynama cezası verirken yeşil beyazlı spor kulübüne de 326 bin Türk Lirası para cezası da verdiklerini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Futbol Kurulu’ndan yapılan açıklamada, TFF 2. Lig Beyaz Grup’un 25. Haftası’nda Bursaspor’un Amed Sportif Faaliyetleri’ni ağırladığı karşılaşmada çıkan olaylar nedeniyle Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verildiği aktarılırken, bu maçların ve cezaların da detayları açıklamada yer aldı.

En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!

Yeşil beyazlı futbol kulübüne saha olayları ve talimatlara aykırı eylemleri nedeniyle 8 olmak üzere toplam 9 maç için seyircisiz oynama cezası verildi

PFDK’nın açıklamasında, Bursaspor’un saha olayları ve talimatlara aykırı eylemi nedeniyle 8 maç, çirkin ve kötü tezahüratın aynı sezonda 5’inci kere tekrarlanması gerekçesiyle de 1 maç seyircisiz oynayacağı aktarıldı. Diğer gerekçeler sebebiyle de yeşil ve beyaz renklere sahip olan futbol kulübünün 326 bin Türk Lirası para cezası aldığı da yine PDFK’nın açıklamasında belirtildi.

Bunların yanı sıra PFDK, Corendon Alanyasporlu oyuncu Leroy Fer’e de 2 resmi müsabakadan men cezası verildiğini belirtirken, taraftarların neden olduğu saha olaylarından dolayı da dört büyüklerden Beşiktaş’a 56 bin TL para cezası verildiğini ve Yukatel Kayserispor’a da 28 bin lira para cezası hükmü verildiğini ifade etti.

Yapılan açıklamada ayrıca, iki kulübün bazı taraftarlarının da bir sonraki iç saha müsabakaları için elektronik bilet kapsamında da kartlarının bloke edildiği de ifade edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Futbol Kurulu, Adana Demirspor’a da çeşitli gerekçelerle de toplam 128 bin Türk Lirası para cezası uygulandığını açıkladı.