Ramazan ayına az bir zaman kala PTT ve SGK duruma el atmış durumda. Başvuran herkese 2.000 TL para veriliyor. Belediyeler ise gıda yardımı yapıyor. Detaylar haberimizde

SGK ve PTT tarafından her Ramazan ayında yapıldığı gibi yardım ödemesi deatyları açıklandı. Bütün gereksinim sahibi ailelere Ramazan ayı evvel 2000 TL nakdi destekte bulunacaklarını belirttiler! Haberi alan herkes müracaat şartları ve müracaat adreslerini merak ediyor. İşte o yardım amacıyla merak edilen bütün ayrıntılar haberimizde! SGK ve PTT'den vatandaşları bayram ettiren haberler gelmeye başladı. Bu anlamda Ramazan ayı evveli 2000 TL yardım parası desteği hesaplara yatacak. Peki Ramazan evveli yardım parası nasıl alınır, müracaat şartları nelerdir? Başvurular nereye yapılır? Merak edilen bütün bu soruların cevaplarına anında haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. İşte, 2000 TL yarım parası detayları sizlerle…

SGK ve PTT 2.000 TL veriyor

Ramazan ayına artık çok az bir zaman kalmış bulunuyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar ise unutulmuyor. SGK ve PTT'de unutmadı ve 2.000 TL para ödemesi yapacak. Başvurusunu yapan herkes bu yardımdan Ramazan ayı evvel faydalanabilecek. Genellikle de pandemi sürecinde çoğalan fiyatlar ve işsizlik neticesiyle hala zor halde olan sonsuz vatandaş bulunuyor. İlgili yardımların bilhassa de gereksinim sahibi ailelere yönelik olacağının altı çizildi. Başvuru gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar yaşadıkları belediyelere bağlı olan Sosyal Yardımlaşma Kurumları’na bizzat müracaat yapabilecek.

E-devlet başvurusu var mı?

PTT ve SGK doğrultusundan yapılacak 2000 TL nakit para yardımı bağlamında detaylar akmaya devam ediyor. Vatandaşların en fazla merak ettiği ayrıntı ise e-devlet üzerinden başvuru yapılıp, yapılmayacağı oldu. SGK ve PTT yardımları için E-devlet üzerinden de müracaat yapabilirsiniz. 

Ayrıca gereksinim sahibi aileler erzak yardımı, kira yardımı, fatura yardımı ve buna bağlı olarak bir çok yardımda da başvuru adresiniz e-devlet oluyor. E-devlet parolasına sahip olmayan vatandaşlar ise yaşadıkları yerin belediyesinin Sosyal Yardımlaşma Kurumlarına direkt olarak giderek müracaat yapabilecek. İlgili müracaatların kabul olması durumunda ise Ramazan ayına girmeden öncesinde ödemeler hesaplara yatacak.

Belediye erzak yardımları 

Erzak yardımına müracaat süreçleri, belediyelere göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı belediyeler şahsen müracaat almakta, bazıları internet üzerinden müracaat kabul etmektedir.

Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı! Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı!

Birden çok sosyoekonomik ve kültürel seviyeye sahip vilayetler amacıyla her iki müracaat isteği de alınır. İstanbul, bu tür müracaat kabul eden alanlar arasında sayılabilir. Her halde belediyenin alakalı birimine ulaşmanız gerekmektedir.  ulaşma şekliniz, bulunduğunuz ile göre farklılık göstermelidir.