Programında kendi tariflerine de sıklıkla yer veren Refika Birgül, her programında ayrı bir konuya yer vererek mutfakla alakalı da önemli bilgiler vermektedir. 22 Şubat tarihinde yayımlanan programın konusu ise; fırında yapıla yemek çeşitleriyle alakalı

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!
Programında kendi tariflerine de sıklıkla yer veren Refika Birgül, her programında ayrı bir konuya yer vererek mutfakla alakalı da önemli bilgiler vermektedir. 22 Şubat tarihinde yayımlanan programın konusu ise; fırında yapıla yemek çeşitleriyle alakalı olarak belirlenmiştir. Bu sayede fırında yemek yapmak isteyen insanlar bilgilendirilmiş ve farklı çeşitte yemekler paylaşılarak ekran başında bekleyen seyircilere de fikir verilmiştir.

Herkesin mutfağında bulunan ve sıklıkla yer verdiği besinlerden bir tanesi olan tavuğun, fırında nasıl pişeceği, maksimum bekletilme süresinin ne olduğu ve fırında konulacak tavuğun marinasyonunun nasıl yapılması gerektiğiyle alakalı da önemli bilgiler verilmiştir. Bu sayede özellikle de beyaz et yemekten hoşlanan kişilerin büyük bir kısmı, fikir sahibi olmuş ve mutfaklarında yeni bir tarife yer vermişlerdir. Özellikle de fırında tavuğun pişme oranı konusunda sorun yaşayan kişilerin büyük bir kısmı, Refika Birgül’ün son yayımladığı programı detaylı bir şekilde izleyerek fırında nasıl tavuk pişirileceğini ve püf noktasının neler olduğunu da öğrenmiş ve bilgi sahibi olmuştur.

Son Yayımlanan Programda Verilen Tarifler


Son yayımlanan programda verilen tarifler, son bölümü kaçıran ve Refika Birgül’ü de düzenli olarak takip eden vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulmaya da devam etmektedir. Tavuğun yanına en yakışan besin denildiği zaman ilk akla gelen yiyeceklerden bir tanesi de hiç kuşkusuz patates olmuştur. Birçok insan, patates yemeklerini fazla kaloriye sahip olduğu için yapmamaktadır. Ancak Refika Birgül, son yaptığı programda patatesin fırında yapıldığı zaman daha az kalorili olduğu ve tavuğun yanına çok yakıştığını belirtmiştir.

Ancak ekran başındaki birçok seyirci, patates yemeğini fırında yapamadıklarını ve pişme süresini doğru bir şekilde ayarlayamadıklarını belirtmiştir. Refika Birgül ise; bu konuda problem yaşayan kişilerin, patates yemeğini çıtır çıtır ve daha az kalorili bir şekilde yapması için; oldukça başarılı bir patates tarifini ekran başında bekleyen kişilerle detaylı bir şekilde paylaşmıştır. Refika Birgül, 22 Şubat tarihinde yayımlanan son programda verdiği çıtır patates tarifinin kolay bir şekilde piştiğini ve tadının da oldukça lezzetli olduğunu belirtmiştir.

Programın bir sonraki aşamasında ise; unutulmaya yüz tutan yemeklere yer veren Refika Birgül, semt fırınlarından bir tanesine giderek, orada bulunan bir ustayla oldukça başarılı bir tepsi kebabı yapmıştır. Tepsi kebabı yalnızca büyük fırınlarda yapılmayan, evde de deneyebileceğiniz bir yemek olduğu için, ekran başında bulunan seyircilerin de oldukça takdirini kazanmıştır. Bu tariften sonra da farklı yemek alternatiflerini de mutfağında deneyen Refika Birgül, seyircilerin beğenisini kazanmıştır.

Bir Sonraki Bölüm Fragmanı


Refika ile Öze dönüş 24 Şubat fragmanı da ekran başındaki seyirciler tarafından sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Program içerisinde farklı bir yol izleyen Refika Birgül, her gün birçok yemeğe yer vermeye devam etmektedir. Bir sonraki bölümde de çeşitli yemek tarifleri vereceğini ve mutfakla ilgili ekran başında bekleyen seyircileri bilgilendireceğini duyuran Refika Birgül, seyircilerin yorumlarına ve istediği yemeklere oldukça önem verdiği, program bitiminden sonra ekran başındaki kişilerin isteklerini okuduğunu bildiren Refika Birgül, yeni bölümde oldukça güzel tarifler vereceğini söylemiştir.