CİMER çalışma usul ve esaslarını, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belirleyeceği karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin (CİMER) çalışma usul ve esaslarının Cumhurbaşkanınca çıkarılacak yönetmelikle belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı.

Kararnameye göre; Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'nin (CİMER) çalışma usul ve esaslarını Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek denilirken, İletişim Başkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Başkanlığın görevlerine ilişkin maddeye fıkra eklendi.

Zehirlenen Fetullah Gülen Öldü mü? Sağlık Durumu Ne? Hastalığı Ne? "Fethullah Gülen’in durumu ağır" Denmişti! Zehirlenen Fetullah Gülen Öldü mü? Sağlık Durumu Ne? Hastalığı Ne? "Fethullah Gülen’in durumu ağır" Denmişti!

Buna göre, kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerine ilişkin talep, görüş ve önerilerin kolayca iletilebilmesi ve bunların ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca değerlendirilerek cevaplandırılması amacıyla kurulan CİMER'in çalışma usul ve esasları artık Cumhurbaşkanınca çıkarılacak yönetmelik ile belirlenecek.