MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!

Rojda Demirer Nereli?


Güzel oyuncu Ankara’da dünyaya gelmiştir. Büyük bir aşiretin içinde büyüyen oyuncu, baba tarafından Diyarbakırlıdır. Yedi yaşındayken babası hayata veda etmiştir ama bunun haberini annesi söyleyememiş, altı ay sonra öğrenmiştir. Oyuncu koyu kahverengi saçlara ve kahverengi gözlere sahiptir. Güzel oyuncu 9 yaşındayken TRT Ankara Radyosu’nda yapılan Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. Bunun ardından TRT’de birçok çocuk dizisinde, sunuculukta ve film, dizi ve çizgi filmlerde seslendirme sanatçılığı yapmıştır. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Eğitim hayatının bitmesinden iki yıl sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda 2003-2008 yılları arasında kadrolu sanatçı olarak görev yapmıştır. 2008 yılına kadar Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu sanatçı olarak çalışmaya devam etmiştir. Daha sonrasında Gönderilmemiş Mektuplar filmi ile ilk olarak profesyonel oyunculuk hayatına giriş yapmıştır. Bu filmin ardından birçok yerden teklif alan ve bunları düşünüp değerlendiren Rojda Demirer, 2009 yılından sonra Türkiye’deki ünlü oyuncular kervanına katılmıştır. Bu yıldan sonra da birkaç dizide de rol almıştır.

Rojda Demirer Kaç Yaşında?


Rojda Demirer; 12 Ağustos 1980 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu Rojda Demirer, bir süredir voleybolcu Ulaş Kıyak  ile birliktedir. Mutlu çift evliliğe giden yolda ilk adımı atıp nişanlanmışlardır. Aslan burcu olan Demirer’in; güncel tarih itibariyle 41 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Rojda Demirer Dizileri


Rojda Demirer, uzun bir süredir dizi ve film oyunculuğu ile sunuculuk yaparak hayatını devam ettirmektedir. Film ve dizi setlerinde çıkardığı oyunculuk ile bu alanda kendini kanıtlayan ünlü oyuncu, 19 farklı dizide ve 3 farklı filmde oyuncu olarak rol almıştır. Ünlü oyuncu sürekli olarak kendini geliştirmiştir ve birçok projede yer almıştır. Rojda Demirer, 2003 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkarak Aşk Olsun adlı dizide Ebru karakteriyle rol almış. Daha sonrasında da nerdeyse her yıl farklı farklı projelerde rol almayı başarmıştır. 2004 yılına geldiğimizde Canım Benim adlı dizide Demet rolüyle projeye renk katmıştır. Aynı sene içinde Ağa Kızı dizisinde Biricik rolünü canlandırmıştır. 2005 yılına geldiğimizde ise Kanal D’de yayınlanan Tadımız Kaçmasın dizisinde başrol oynayan güzel oyuncu, Eda karakteriyle dizide kendini göstermiştir. 2006 yılına geldiğimizde birden fazla dizi de rol almış olan oyuncu önce Candan Öte dizisinde Görkem rolüyle ardından Yaşanmış Şehir Hikâyeleri’nde Zeynep rolüyle ve son olarak Hisarbuselik dizisinde Sema rolüyle sevenleriyle ekranlarda buluşmuştu. Yıllar geçtikçe iyice yıldızı parlayan oyuncu birçok diziden de teklif almaya devam etmiştir. Güzel oyuncu, 2007 yılına geldiğimizde Star TV’de yayınlanmış olan Sevgili Dünürüm dizisinde Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk'un başrollerini oynadığı komedi dizisinde Ayperi rolünü almıştır.

2009-2010 yılları arasında Show TV’de Melekler Korusun isimli gençlik türünde dizide Özge Özpirinçci, Selin Şekerci,  Hümeyra Akbay gibi oyuncularla başrolleri paylaşan oyuncu, Esin Kömürcü Tülek karakterine can vermiş dizi beğeniyle izlenmiştir. 2010 tarihinde Kanal D'nin kaliteli dizilerinden Geniş Aile dizisi 3 Sezon ekranlarda izleyenlere eğlenceli ve komik bir aile dizisi sunmuştur ve bu dizi de Zeynep Meyveli karakteriyle diziye farklı bir soluk katmıştır. 2011-2012 yılında Elde Var Hayat dizisinde Elif Öğretmen rolüne can veren oyuncu; bu tarihten sonra sırasıyla Alev Alev, Yedikule Hayat Yokuşu, Acil Aşk Aranıyor, Kördüğüm, Adı Efsane, Çarpışma, Saygı ve son olarak 2021 yılının popüler dizilerinden olan Maraşlı dizisinde Firuzan karakterine can vermektedir.

 

Editör: İlan35