Bu okuldan mezun olduktan sonra ise TRT ekranlarında yayınlanan dizide sektöre giriş yaptı. Yıllar sonra yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yapmış olduğu O Şimdi Asker isimli sinema filminde rol aldı.

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!
Bu okuldan mezun olduktan sonra ise TRT ekranlarında yayınlanan dizide sektöre giriş yaptı. Yıllar sonra yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yapmış olduğu O Şimdi Asker isimli sinema filminde rol aldı. Sonrasında ise Lise Defteri dizisinde başrolde oynadı. O Şimdi Asker isimli sinema filmi ve Lise Defteri, Çınaraltı, Emret Komutanım gibi yapımlarla tanındı. Gece Gündüz isimli dizide de Başkomiser Aslan rolünü canlandırdı. Oyuncu, Türker İnanoğlu’nun yapımcısı olduğu 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Küçük Ağa isimli dizide oynadı. Bu dizide Zeki Alasya, Birce Akalay, Hakan Bilgin, Nazan Diper, Emir Berke Zincidi, Şükrü Türen, Kenan Ece gibi isimlere eşlik etti. Bir sonraki yıl ise müziklerini Feridun Düzağaç’ın yaptığı yönetmen koltuğunda ise Murat Şeker’in oturduğu Deli ormanlı filmde başrolde yer aldı. Oyuncunun sinema sektörüne ilk adım atışı 2002 yılına denk gelir. Bu dönemde vizyona giren O Şimdi Asker isimli filmde rol almıştır. Sonrasında ise Emret Komutanım Şah Mat, Deliormanlı, Nereden Nereye isimli filmlerde oynadı.

Sarp Levendoğlu’nun Rol Aldığı Diziler


Sarp Levendoğlu ilk olarak 2003 yapımlı Lise Defteri isimli dizide rol aldı. Lise Defteri 2003 ile 2004 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan gençlik dizisidir.  Dizinin oyuncuları Emre Altuğ, Ece Erken, Selin Demiratar, Sinem Kobal, Akasya Asıltürkmen, Yağmur Atacan, Onur Büyüktopçu, Barış Üstündağ, Irmak Atuk, Serhat Özcan, Sabri Özmener’dir. Dizinin yapımcılığını Mustafa Altıoklar yapmıştır. 1 sezon boyunca devam eden Lise Defteri 28.bölümüyle ekranlara veda etti. Sarp Levendoğlu sonrasında ise Çınaraltı, Emret Komutanım, Zeliha’nın Gözleri, Altın Kızlar, Gece Gündüz, Mor Menekşeler, Atlılar, Küçük Ağa, Ne Münasebet, Ölene Kadar ve Kirli Beyaz isimli dizilerde oynadı. Oyuncunun tanınmasına neden olan dizi ise 2005 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan Emret Komutanım isimli yapımdır. Dizi Haziran 2005 tarihine kadar Show TV ekranlarında seyirci karşısına çıkarken, Mayıs 2007’de ise Kanal 1’de yeniden yayınlanmaya başladı. Sonrasında ise dizinin ismi Uygun Adım Aşk olarak değiştirildi. 2013’te ise Kanaltürk ekranlarında Emret Komutanım Yeniden isimli adıyla yeniden yayınlandı. Dizinin senaryosunu Sermiyan Midyat, Ömer Genç, Yılmaz Okumuş, Osman Dikiciler, Ayhan Sonyürek, Meriç Acemi yazarken oyuncuları ise Sermiyan Midyat, Arda Kural, Dost Elver, Ferdi Kurtuldu, Bora Karakul, Şenol İpek, Mustafa Üstündağ, Cenk Tunalı, Demet Evgar, Seda Akman, Mehmet Ulay, Durul Bazan’dır. 1 sezon boyunca ekranlara gelen dizi 132.bölümüyle final yaptı.

Oyuncu 2014 yılında ise yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun yaptığı Küçük Ağa dizisi için kameralar karşısına geçti. Bu dizi ise 2015 yılının Mart ayında final yapmıştır. Dizinin yönetmenleri Aysun Akyüz ve Sinan Yurdakul olurken, dizinin senaristliğini ise Ozan Yurdakul üstlendi. Dizinin oyuncu kadrosunda bulunan isimler ise Birce Akalay, Sarp Levendoğlu, Emir Berke Zincidi, Zeki Alasya, Şükrü Türen, Nazan Diper, Banu Zorlu, Ozan Çobanoğlu, Ilgım Kablan, Kayhan Yıldızoğlu, Sinem Ergin, Yunus Çakıroğlu, Özlem Türay, Selim Sumbay, Benan Yüce, Celalettin Demiral, Arda Şahin, Ada Elbir, Halil Doğan, Ruhsar Öcal, Faik Ergin, Hilmi Özçelik, Nesrin Cavadzade vardır.  2 sezon boyunca ekranlara gelen dizi 50.bölümüyle final yaptı.