2002 yılında sunuculuğunu üstlendiği Brainstorm isimli program şehirde büyük ilgi gördü. Özdemir, yaklaşık iki yıl boyunca bu programı sunmaya devam etti.

2002 yılında sunuculuğunu üstlendiği Brainstorm isimli program şehirde büyük ilgi gördü. Özdemir, yaklaşık iki yıl boyunca bu programı sunmaya devam etti.

2004’te İstanbul’da 5 aylık süre boyunca interaktif Show programının sunuculuğunu yaptı. 2004’ün ağustos ayında Number 1’a geçerek burada televizyon programı sundu. 2 yıl boyunca Number 1 TV ve Number 1 FM’de müzik eğlence programları sunduktan sonra, Gnctrkcll sponsorluğundaki çeşitli organizasyonların sunuculuğunu yaptı. Oyuncu, MGM’de tiyatro eğitimi aldı. Ülker, Coca Cola, Akbank gibi pek çok markanın reklam filmlerinde oynadı. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl isimli dizi için kameralar karşısına geçen oyuncu bu dizide Leo karakterini canlandırdı. 2011 yılında Cengiz Aytmatov’un ünlü eserinden uyarlanan Al Yazmalım isimli dizide Barış Falay, Özge Özpirinçci ile başrolleri paylaştı. 2015 yılında Racon isimli TV dizisinde Mehmet Aslantuğ, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Tomris İncer, Hande Doğandemir ile oynadı. 2015 yılında Acı Aşk dizisinde Neriman Uğur, Sezgi Şenay Akay, Selin Şekerci ve Erkan Can’a eşlik etti.

Seçkin Özdemir Dizileri


Seçkin Özdemir ilk olarak 2008 yapımlı Yaban Gülü dizisinde rol aldı. Bu dizide Burak karakterini canlandırmıştır. 2011 yılında Al Yazmalım isimli dizide İlyas karakterini oynadı. Dizi Selvi Boylum Al Yazmalım filminin ekranlara uyarlanmış halidir. 1 sezon boyunca devam eden dizi 37.bölümüyle final yaptı. Dizinin oyuncuları ise Seçkin Özdemir, Özge Özpirinçci, Nesrin Cavadzade, Saygın Soysal, Zeynep Eronat, Hazal Çamlıdere, Münir Caner’dir. Dizinin yönetmenliğini Nisan Akman yaparken, senaryosunu ise Mahinur Ergun yazdı. Oyuncu bu yapımın sonrasında Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Perçin, Okan Yalabık, Nebahat Çehre, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu’na eşlik etti. 4 sezondan oluşan dizi 139.bölümüyle final yaptı. Dizinin yönetmenliğini ilk sezonda Taylan Biraderler, ikinci sezonda ise Yağız Alp Akaydın ve Mert Baykal ikilisi yaptı.

Seçkin Özdemir bu dizinin sonrasında 2013 yılında Bir Aşk Hikayesi isimli dizide Korkut Ali karakterini canlandırdı. Bu dizi FOX TV ekranlara gelmiş olup 36.bölümüyle final yaptı. Dizinin oyuncuları ise Seçkin Özdemir, Damla Sönmez, Yamaç Telli, Elçin Sangu, Zuhal Olcay, Asena Keskinci, Ayşen Sezerel, Onay Kaya, Haldun Resuloğlu, Deniz Denker, Fatih Dönmez ve Güneş Sayın’dır. Dizinin senaryosunu Makbule Kosif, Funda Çetin, Pınar Uysal ve Zehra Güleray yazarken yönetmenliğini ise Barış Yös yaptı. Bir Aşk Hikayesinin ilk bölümü 26 Mart 2013 son bölümü ise 14 Ocak 2014 tarihinde yayınlandı. Oyuncu bu yapımın sonrasında sırasıyla Günahkar dizisinde Ali Yusuf, Racon dizisinde Adnan, Acı Aşk’ta bulut, Kiralık Aşk’ta Pamir Marden karakterlerini canlandırdı. Ayrıca Ateşböceği, Tehlikeli Karım, Can Kırıkları, Sevgili Geçmiş, Hizmetçiler ve Kuruluş Osman dizilerinde rol aldı. Oyuncu son rol aldığı dizi olan Kuruluş Osman’da Flatyos karakterini canlandırdı.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Emre Basalak, Özge Törer, Buse Arslan, Yiğit Uçan, Ayşen Gürler, Seda Yıldız, Abidin Yerebakan, Burak Çelik, Çağrı Şensoy, Çağkan Çulha, Yeşim Ceren Bozoğlu, Oğuz Kara, Cüneyt Arkın, Seray Kaya, Kanbolat Görkem Arslan, Ahmet Yenilmez, Umut Karadağ ve Ahmet Kaynak Bulunuyor.