Dolar uzmanları bir bir kara haberleri vermeye devam ediyor. Bunlardan biri de Selçuk Geçer oldu. Selçuk Geçer: ''Dolar Mayıs ortasında 20 TL'yi geçecek'' dedi. Peki Dolar kuru Mayıs ayında 20 TL’yi geçerse neler yaşanır? İşte detaylar

Milyonlarca vatandaş Dolar kurunda meydana gelehn değişimleri yakından takip ediyor. Doların artması veya yükselmesi oldukça fazla insanları etkiliyor. Bu durumlarda yatırım yapmak isteyenler veya dolar satmak isteyenler uzmanların görüşlerine başvuruyor. Bu uzmanlardan biri de Selçuk Geçer olarak ön plana çıkıyor. Peki Mayıs ayında dolar ne kadar olacak? İşte ön görüsü... Mayıs ayına az bir süre kala dolar bazında çok etkili hareketlenmelerin ortaya çıkması olasıdır. FED tarafından faiz kararı verilmesi. Dolar faizlerinin dünya çapında artışa geçmesi sonrasında ülkemizde dolar kurunda da patlama yaşanabilir. Eğer FED, politika faizini yükseltirse ya da sabit tutarsa işte o zaman yandık ki ne yandık. FED tarafından ise faiz arttırımı yönünde işaretlerde verilmiş durumda.

Gözden kaçırmayın

Vatandaşlık Satışında Yeni Skandal Ortaya Çıktı! "Sınavsız Tıp Oku, Vatandaş Ol" Canımız da Emanet! Vatandaşlık Satışında Yeni Skandal Ortaya Çıktı! "Sınavsız Tıp Oku, Vatandaş Ol" Canımız da Emanet!

Selçuk Geçer açıkladı! Dolar Mayıs ortasında 20 TL'yi geçecek

Selçuk Geçer tarafından yapılan dolar tahmini sonrasında, dolar alanlşar veya satanlar kara kara düşünmeye başladı. Dolar kuru Mayıs ayında 20 TL’yi aşacak ve 32 TL’yi bulacak. Bunun ne demek olduğunu düşünebilir misiniz? Hadi akaryakıtı ve esas besin ürünlerini bir kıyıya bırakalım. Enerji ile hayatta kalan insanları düşünelim. O insanların yüksek dolar maliyeti nedeni ile enerjiden yoksun kalabilme riski var. SMA’lı çocuklar, diyaliz makinasına bağlı yaşam sürdüren insanlar ve daha niceleri. Bu insanlar yüksek dolar kuru nedeni ile açık açık ölüme terk edilmiş olacak. 

Dolar kuru Mayıs ayında 20 TL’yi geçerse neler yaşanır?

Bu soru oldukça önem kazanmış durumda. Selçuk Geçer’in açıklaması ise hiç iç açıcı değildir. Dolar 20 TL’yi aşacak ve 30 TL’ye gelecek olursa bugün 5.000 TL olan cep telefonları  15.000 TL'ye çıkacak. 300 TL gelen elektrik faturası 800 TL gelecek. Kış aylarında 900 TL gelen doğal gaz faturası da 3 bin TL’ye doğru yaklaşacak.  SMA’lı çocuklar amacıyla gereken 17 milyon TL gibi sayılar aniden 50 milyon TL’ye çıkacak. Esasında karşımızda karamsar tablo olması çok kötü bir şey ama ne yazık ki bu tür olacak. Ama ekonomi politikalarımız iyileşir, yapımcı desteklenir, fabrikalar ve endüstri şirketleri desteklenir ve ihracatın önü açılırsa bu dediklerimiz en azından yüzde 12 oranında yaşanır.