Aynı dönemde profesyonel anlamda oyunculuğa başladı. Yarı zamanlı olarak İstanbul Devlet Konservatuarı şan bölümündeki eğitimine devam etti.

Aynı dönemde profesyonel anlamda oyunculuğa başladı. Yarı zamanlı olarak İstanbul Devlet Konservatuarı şan bölümündeki eğitimine devam etti. Gül Sabar’dan şan eğitimi aldıktan sonra Akademi İstanbul’da belli bir süre Işıl Kasapoğlu’nun öğrencisi olmuştur. Sonrasında ise Amerika Chicago’da Roosevelt Üniversitesine oyunculuk ve tiyatro bölümüne burslu olarak girdi. 2002’de New York’daki prestijli tiyatrolardan birinde stajyer oyuncu olarak görev aldı. Genç bağımsız yönetmenlerin projelerinde oynadı. 2003 yılında yazarlığını kendisinin yaptığı Amerikan Rüyası isimli filmde başrolde yer almıştır. Bu süreçte ayrıca festivallerde, Broadway sahnelerinde sergilenen oyunlarda görev aldı. 2004 yılında ise yeniden İstanbul’a döndü. Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünde doğaçlama oyun üzerine eğitim verdi. 2005 yılında İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahnelenmiş olan Kantocu isimli müzikalde rol aldı. Bu müzikaldeki rolüyle Sadri Alışık ödüllerinde en iyi yardımcı oyuncu ödülü kazanmıştır.

2008 yılında yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı, senaryosunu ise Sırrı Süreyya Önder’in yazmış olduğu O Çocukları isimli filmde oynadı. Bu filmde Altan Erkekli, Demet Akbağ, Sarp Apak, Özgü Namal gibi isimlerle beraber kameralar karşısına geçmiştir. 2013’te ise yönetmenliğini Serdar Temizkan’ın üstlendiği Kutsal Bir Gün isimli filmde Gözde Kansu, Ali Düşenkalkar, Arda Kural ile rol aldı. 2017 yılında ise Evlat Kokusu isimli dizide Barış Kılıç, Hülya Duyar, Doğancan Sarıkaya, Dilan Telkök, Tuğçe Kumral, Engin Yüksel ile oynadı. Oyuncunun bugüne kadar rol aldığı tiyatro oyunları arasında Kuçu Kuçu, Cam, Böcek, İki Kişilik Bir Oyun, Yeni Kiracı, Poz, Baba ve Piç, Marat Sade bulunuyor. Oyuncunun sinema sektörüne ilk adım atışı ise 2000 yılına denk gelir. Bu yıl vizyona giren Dar Alanda Kısa Paslaşmalar isimli filmde Fatma karakterini canlandırdı. Sonrasında ise Anlat İstanbul, Ara, Zincirbozan, O Çocukları, 11’e 10 kala, Büyük Oyun, Can, Kumun Tadı, Şeytan Tüyü, Kaygı isimli filmlerde oynadı.

Selen Uçer Dizileri


Selen Uçer ilk olarak 2003 yılında ekranlara gelen Bir İstanbul Masalı isimli dizide rol aldı. Sonrasında ise Karınca Yuvası, Fedai, Dicle, Binbir Gece, Kahve Bahane, İffet, Beni Böyle Sev, Tutar mı Tutar, Çukur isimli dizilerde oynadı. Oyuncunun ilk rol aldığı dizi olan Bir İstanbul Masalı 2003 ile 2005 yılları arasında ATV’de yayınlandı. Dizinin senaryosunu Sertaç Ergin yönetmenliğini ise Ömür Atay yaptı. Dizinin oyuncuları ise Mehmet Aslantuğ, Ahu Türkpençe, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Vahide Perçin, İsmail Hacıoğlu, Yasemin Conka, Tomris İncer, Süheyla Elbaş, Ozan Şahin, Hikmet Körmükçü’dür. 2 sezon boyunca devam eden dizi 71.bölümüyle ekranlara veda etti. Oyuncu son olarak ise 2017 yapımlı Çukur isimli dizide rol aldı. Dizinin senaristliğini Gökhan Horzum, Damla Serim ikilisi yaparken yönetmenliğinde ise Sinan Öztürk bulunuyor. Dizinin yapımcılığında ise Pelin Diştaş ve Kerem Çatay imzası var. Dizinin oyuncuları ise Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Necip Memilli, Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu’dur. 4 sezon boyunca devam eden dizinin en son 123.bölümü yayınlandı. Çukur’un ilk bölümü 23 Ekim 2017 tarihine yayınlandı. Çukur dizisindeki yardımcı rollerde ise Kadir Çermik, Cem Uslu, Mustafa Kırantepe, Boncuk Yılmaz, Ece Yaşar, Ferit Kaya, Aytaç Uşun ve İrem Altuğ bulunuyor.