Yüksek Zeka sahibi kişiler resimde Sahibi olmadan Şemsiyeyi görebilirler. 9 saniye içinde kullanılmayan gizli şemsiyeyi gördünüz mü?

Normal bir insan beyni, her açıdan farklı bir algı oluşturan şeylere veya görüntülere farklı bakabilir. Optik bir yanılsama, bir nesnenin veya çizimin veya beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken, derinden büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Çok sayıda optik yanılsama fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar vardır. Bu optik yanılsamalar, olayları nasıl algıladığınıza biraz ışık tuttukları için psikanaliz alanının da bir parçasıdır. Böyle zekice bir örnek, resimde Sahibi olmadan saklanan bir Şemsiyenin olduğu bir resimde görülebilir.

Aile Bakanlığı’ndan Müjde! Herkese Kira Desteği 1.500 TL Aile Bakanlığı’ndan Müjde! Herkese Kira Desteği 1.500 TL

Şemsiyeyi tespit edebilir misiniz ?

Yukarıdaki görüntü, Sahibi olmadan Şemsiyeyi tespit etmenize meydan okuyan bir zeka oyunu olarak paylaşıldı. Resimde, şehirde yağmur yağarken insanların yol kenarında ellerinde şemsiye ile yürüdüklerini görebilirsiniz. Arabalar şehrin yüksek binalarını geçerek caddenin karşısında hareket ediyor. Ancak bulmaca, resimde sahibi olmadan şemsiyeyi bulmanız için sizi zorluyor. Resimde şemsiye sahibi olmadan sadece kartal gözlü izleyicilerin şemsiyeyi görebileceği iddia edildi. Görüntü, içindeki kullanılmayan gizli şemsiyeyi bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşıdı.

Şemsiyeyi  9 saniyede tespit ettiniz mi?

Bu optik illüzyon resmine yakından bakın ve şehrin içinde sahibi olmayan gizli şemsiyeyi bulmaya çalışın. Resimde dikkatinizi dağıtacak birçok şemsiye bulunduğundan, sahibi olmadan tüm şemsiyeleri bulmak çok zor görünebilir. Ancak şehrin içindeki nesneleri dikkatlice incelerseniz, şemsiyeyi sahibi olmadan bulabileceksiniz. 

Şemsiyeyi sahibi olmadan göremiyorsanız, size yardım etmek için buradayız! Resmin sağ tarafındaki binanın Sütunlarına bakın. Şemsiye, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi direk ve çalılar arasında saklanıyor:

Şehir resminin içinde sahibi olmadan şemsiyeyi birkaç saniye içinde teşhis etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın ve hafızanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu gösteriyor.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse söyle bize, bu optik illüzyonun içinde sahibi olmayan şemsiyeyi gördün mü?
 

ilan365.net özel haber