İspanyol polisinin sığınmacıları vurması ve oluşan kareler dünyada yankılanırken Başbakan'dan teşekkür geldi...

Dn 2 binden fazla Afrikalı göçmeninin sınırı aşmaya çalıştığı, bu sırada yaşanan izdihamda İspanyol polisinin sert müdahalesiyle karşılaştığı tüm dünya basınında manşet oldu.

Peker Yine Patlattı! Hasan Dağcı Kimdir! Hasan Yeşildağ Ve Erdoğan İle Bağı Nedir? Gazeteciydi AKP İle İhya Oldu! Peker Yine Patlattı! Hasan Dağcı Kimdir! Hasan Yeşildağ Ve Erdoğan İle Bağı Nedir? Gazeteciydi AKP İle İhya Oldu!

İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Melilla kentine dün Fas sınırından girmeye çalışan sığınmacı akını yaşanırken İspanyol polisi de, Melilla'ya girmeye çalışan yüzlerce sığınmacıya ateş açtı.

En az 37 kişiyi öldüren polisler tepki çekerken İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in de öldürülen sığınmacılar için İspanyol polisine teşekkür gündeme düştü.

İngiliz basınında yer alan habere göre, sığınmacıların üzerine açılan ateşte en az 37 kişi hayatını kaybederken bölgeden aktarılan görüntüler ise kan dondurucu oldu.

İspanya'da polis dehşeti! Binlerce göçmene ateş açtılar

Skandalın ardından ise İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in, Melilla'ya girmeye çalışırken öldürülen sığınmacılar için İspanyol polisine teşekkür etmesi tüm dünyayı ayağa kaldırdı.

Bu arada İspanyol polisinin en az 37 göçmeni öldürdüğü bilgisi, bölgeden gelen cansız beden görüntüleri işe sayının bu rakamın çok daha üzerinde olduğu iddiası ile de Twitter'da gündem oldu.