İş arayanlara müjdeli haber resmi gazetenin bugünkü sayısında geldi. Sivil havacılık bünyesinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinde açık olan pozisyonlar için alımı yapılacağı öğrenilirken başvurular başladı. 12 Nisan tarihine kadar devam edecek olan personel alımı başvuru şartları haberimizde…

KPSS Şartı Var: Bakanlıktan 1071 Sözleşmeli Personel Alımı! KPSS Şartı Var: Bakanlıktan 1071 Sözleşmeli Personel Alımı!

Resmi gazetenin bugün yayınlanan sayısında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinde çeşitli pozisyonlar için personel alımı yapılacağı bildirildi. Sivil havacılık personel alımı ilanı yayınlanırken başvuru şartları netleşti ve tarihleri açıklandı. Başvurular 12 Nisan tarihine kadar kabul edilecek. Başvuru yapanlar en az 17 bin TL maaşla işe başlama şansı elde edecek. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları ve detaylar haberimizin devamında...

Hangi kadrolara alımı yapılacak?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanına göre çok sayıda meslekten personel alımı gerçekleştirilecek. Resmi gazetede yayınlanan ilanda personel alımı kadrolarına dair şu detaylar paylaşıldı; “Havacılık sertifikasyon uzmanı, hava trafik emniyeti elektronik personeli, havacılık bilgi yönetimi uzmanı, pilot, uçuş tabibi, kabin emniyet uzmanı, ekip planlama uzmanı, uçuş teknisyeni, uçak kontrol ve bakım makinisti, hava trafik kontrolörü”

E-devlet üzerinden başvuru kabul edilecek

Sivil havacılık personel alımı başvuruları e Devlet üzerinden kabul edilecek nokta aynı zamanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kariyer kapısı ve kamu işe alım ve kariyer Kapısı adresi üzerinden de başvurular kabul edilecek. Başvuru işlemleri bugün itibariyle başlamış durumda. Sivil havacılık personel alımı başvuruları için son tarihi ise 12 Nisan olarak açıklandı.

17 bin TL maaş imkanı

Sivil havacılık personel alımı başvuruları açılırken aynı zamanda başvuruları kabul eden adayların ne kadar maaş alacağı da merak ediliyor. Yapılan açıklamaya göre personel alımı için en az 17 bin TL maaş verilecek. Belirlenen kadrolara göre yapılacak alımlarda işin tanımı ve başvuru şartları da farklılık gösteriyor. Başvuru şartlarına ulaşmak için haberimizin devamında bulunan linke tıklayabilirsiniz.