2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı için Ankara'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücreti için işaret fişeğini sabah saatlerinde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz dedi. Peki 2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı kaç para olacak? İşte detaylar

Son dakika: 2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı için 5950 TL müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan sabah açıkladı... 2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı ile ilgili geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşları mağdur etmeyeceğiz şeklinde yeni açıklama yaptı. Ankara kulislerinden gelen haberler ise asgari ücret zam oranının 5950 TL olacağı yönünde oldu.  Mayıs ayı enflasyon oranının yüzde 70 seviyelerine kadar artması Asgari ücret temmuz zammını tekrar gündeme getirmişti. 

2022 Temmuz ayı asgari ücreti 5950 TL mi olacak?

Ocak ayında bilindiği gibi asgari ücret net 4.250 TL olmuştu. Temmuz ayında ise asgari ücrete yeniden zam yapılması gündemde. İlan365.net olarak Ankara kulislerinden edindiğimiz bilgiler bu doğrultuda oldu. Asgari ücrete Temmuz ayında ara zam yapılıp yapılmayacağı ise resmi olarak hala açıklanmadı. 

Emekliye Müjdeli Haberi Kamu Bankaları Veriyor! Bankadan Yeni Açıklama Geldi! Emekliye Müjdeli Haberi Kamu Bankaları Veriyor! Bankadan Yeni Açıklama Geldi!

2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan sabah açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın basın mensuplarından gelen “Yıl ortasında asgari ücretle alakalı yeni bir gelişme, bir zam olur mu?” sorusuna verilen cevap asgari ücret zammı amacıyla yeşil ışık olarak nitelendirildi. Erdoğan soruya “Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz vakit esasen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme sahip olunan hali getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar içten görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler sonucunda de sene ortasında bu tür bir değerlendirme gerektiğinde biz mutlaka vatandaşımızdan, hele hele işçimizden bu tür bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.” cevapını verdi.

2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı Ömer Çelik açıklaması 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik asgari ücret temmuz zammı konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ak Parti Sözcüsü Çelik, "Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın yaşam koşulları bizim partimizin her vakit gündemindedir.” ifadelerini kullandı.

2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı Vedat Bilgin açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında memur, işçi ve emeklileri ilgilendiren planlama yapılacağının müjdesini verdi. 

Bildiğiniz gibi geçen yılbaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalar ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik. Hem de bunun üzerinde de yüzde 30’un üzerinde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını sahibi olan bir artış gerçekleştirmiştik. Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak bir plan üzerinde çalışıyoruz şeklinde konuştu.