Yaşananların ardından sağlık çalışanları ile birlikte Türkiye ayaklanınca CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu TBMM'yi acil toplantıya çağırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'yi acil toplantıya çağırırken "Üzgün görünmek yerine şiddeti önleme kanunu çıkaralım" cümleleri ile dikkat çekti.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Türkiye Konya'daki şehir hastanesinde görevli olan doktor Ekrem Karakaya'yın görevi başında öldürülmesi sonrası adeta ayağa kalktı.

Öldüren Hacı Mehmet Akçay'ın Konya'daki başka bir hastanede görevli güvenlik görevlisi olduğu öğrenilmişti ki beraberinde yaptığı kan donduran sosyal medya paylaşımları da gerginliği iyice tırmandırmış, bu arada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ve ilgili valinin açıklamaları ayrıca tartışmalara sebep olmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaşanılan tepkiler sonrası TBMM'yi resmi Twitter hesabından attığı Tweet ile acil toplantıya çağırdı.

Sağlık Bakanı Koca'nın da sosyal medyadan suçlandığı açıklamasında kullandığı cümlelerin ardından, avukat ve doktorların saldırıya uğramasına üzülmenin yeterli olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, meselenin derhal çözülmesini gerektiğini savunurken çağırısında şu ifadeleri kullandı:

"Şiddetle mücadele kanununu çıkarmak üzere, yüce Meclisimizi olağanüstü toplantıya davet ediyorum. “Üzgün görünmek” yerine, eğer gerçekten üzgünseniz, gelin bu meseleyi derhal halledelim. Bakırtaş-Karakaya Şiddeti Önleme Kanunu'nu çıkartalım. Hemen!"