Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile ilgili rüşvet iddialarında adı geçen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Serkan Taranoğlu yine gündem oldu.

Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz! Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz!

Sedat Peker'in gündeme getirdiği  “Rüşvet Çarkı" iddialarında Taşkesenlioğlu ailesi ile birlikte adı geçen ve  iş kadını Mine Tozlu'dan para istediğine ilişkin yazışmaları ile günlerce konuşulan sonrasında ise görevden alınan Serkan Taranoğlu'nun, ANAP döneminin bakanlarından Ersin Taranoğlu'nun kardeşi olduğu anlaşılmıştı ki ağabey Ersin Taranoğlu'dan ilginç açıklamalar geldi.

Daha önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) danışmanlık görevinde bulunan Serkan Taranoğlu, son olarak Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı görevine getirilmiş bir isim olarak da SPK ve Borsa skandalında ismin olması daha da çok dikkat çekmişti.

Sedat Peker, “Okuduğunuzda mideniz kalkacak” dedi, lağımı patlattı ! – Gerçek Gazete

Serkan Taranoğlu'nun ağabeyi Ersin Taranoğlu ise uzun dönem Sakarya milletvekilliği yapmış  53'üncü hükümette Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı, 55'inci hükümette ise Orman Bakanlığı görevlerinde bulunan önemli bir isim olarak öne çıkmıştı.

Taranoğlu'na Sözcü'den Saygı Öztürk'ün sorduğu “Kardeşinizin durumu sizi üzüyor mu?” sorusu üzerine cevabı şöyle oldu:

🇹🇷MYWAY🇹🇷's tweet - "Sedat Peker,SPK Eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Serkan Taranoğlu'nun içinde olduğu büyük rüşvet ağına dair belgeleri,Deli Çavuş(@delicavus_nth ...

“Hiç üzmüyor. Ben, olayları yakından takip ediyorum. Devletin konuşmasını bekliyorum. Sosyal medyada herkes konuşuyor. Bu çağın hastalığıdır. Medyada bu konu konuşuluyor, yazılıyor. Bu da var oluşunun gereğidir. Mine Hanım da bazı şeyler söylüyor. Devlet ve kurumları da tam da bu durum için lazımdır. Ben, ‘Devlet ne diyor' onu bekliyorum. Devlet henüz konuşmadı. Devlet konuşmadan benim konuşmam uygun olmaz. Devletin, her şeyin doğrusunu söyleyeceğinden eminim.

Devlet konuşuncaya kadar iddialarla meşgul değilim.  Biz bu köprülerden şerefimizle gelip geçtik. Eğer ülkemizde üç tane temiz siyasetçi varsa bunlardan birisi benim.”