Şükrü Özyıldız Nereli? 

Annesi Rum, babası ise Trabzonlu olan Şükrü Özyıldız İzmir doğumludur. Tecrübeli oyuncu birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Şükrü Özyıldız Kaç Yaşında? 

Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı! Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı!

Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Şükrü Özyıldız; 18 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kova burcu olan Özylıdız’ın; güncel tarih itibariyle 31 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Şükrü Özyıldız’ın Dizileri

2011 yılında ekranlara gelen Derin Sular dizisinde ilk defa izleyicilerin karşısına çıkan Özyıldız, burada yardımcı karakter rolüyle yer almıştır. Yine aynı yıl içerisinde Fatmagül’ün Suçu Ne isimli dizide yer almış ve burada Toprak karakterini canlandırmıştır. Beren Saat, Engin Akyürek, Musa Uzunlar, Kaan Taşaner gibi isimler de bu dizide Özyıldız ile rol arkadaşlığı yapmıştır. 2012 yılında ise Uçurum isimli dizide yer alan Şükrü Özyıldız, bu dizide de Avukat Tolga karakterini canlandırmıştır.

2013 – 2014 yılları arasında Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşan Benim Hala Umudum Var adlı dizide yer alan Özyıldız, bu dizide başrol oyuncusu olarak Ozan’ı canlandırmıştır. Diğer başrol oyuncuları Gizem Karaca, Berk Oktay, Laçin Ceylan’ın olduğu bu dizinin senaryosu Deniz Akçay tarafından yazılmıştır. Yönetmenliğini Nisan Akman’ın yaptığı dizide İpek Elban, Buse Arslan, Savaş Alp Başar, Pınar Göktaş gibi isimler de yer almıştır. 2014 yılında Reşat Nuri’nin aynı isimli romanından esinlenen Çalıkuşu isimli dizide yer alan Özyıldız, burada da Hekim Murat karakterini canlandırmıştır. Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Mehmet Özgür, Hande Soral gibi isimler de bu dizide yer alan diğer tanındık simalardır.
2014 yılında ekranlara gelen Şeref Meselesi dizisinde başrol oyuncusu olarak Emir karakterini canlandıran Özyıldız; Kerem Bürsin, Yasemin Allen, Şükran Ovalı, Burcu Biricik gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Eren rolünü canlandıran Özyıldız, bu dizide Bensu Soral (Aslı), Büşra Develi (Selin), Melisa Şenolsun (Hande), Dilan Çiçek Deniz (Ebru), Beste Kökdemir (Açelya/Akasya) gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. Yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı, senaryosunu Elif Usman Ergüden’in üstlendiği dizi kısa bir süre sonra ekranlara veda etmek zorunda kalmıştır.

2016 yılında ekranlara gelen Kış Güneşi isimli yapıtta yer alan Özyıldız, canlandırdığı Eren karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Aslı Enver, Şenay Gürler, Mahir Günşiray, Başak Parlak, Hakan Gerçek, Berrak Kuş, Mehmet Esen gibi isimlerin de yer aldığı dizi reytingler sebebiyle 18 bölüm sonra final yapmak zorunda kalmıştır. 2017 yılında Çoban Yıldızı isimli dizide izleyiciler ile buluşan Özyıldız, burada da başrol oyuncusu olarak Seyit karakterini canlandırmıştır.

2018 tarihinde ekranlara gelen Nefes Nefese isimli dizide yer alan Özyıldız, burada Yusuf Alacan karakterini canlandırmıştır. Yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı bu dizinin senaryosunu ise Selin Tunç’un yazmıştır. Başrollerinde Şükrü Özyıldız ile birlikte Melisa Şenolsun (Rüya Kıran), Uğur Yücel (Ayaz Kıran/ Atmaca) gibi isimlerin olduğu dizi reyting yetersizliğinden 10. bölümde final yapmak zorunda kalmıştır. 2019 yılında ekranlara gelen Jet Sosyete isimli dizinin 49. bölümünde Levent karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Özyıldız, 2021 yılında ise Akıncı isimli dizide başrol oyuncusu olarak yer almaktadır. Bu dizide Akıncı/ Fatih karakterini canlandıran Özyıldız; Büşra Develi, Yıldıray Şahinler, Tolga Tekin, Erkan Bektaş, Sermet Yeşil, Berrin Arısoy, Ayça Erturan gibi isimler ile rol arkadaşlığı yapmaktadır. Aksiyon türündeki bu dizi ATV ekranlarında izleyiciler ile buluşmaktadır.

 
 
 

Editör: İlan35