Süleyman Soylu'dan erkeklere kadın cinayetleri çıkışı! Kendinize gelin!

Bakan Süleyman Soylu, Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda kürsüye çıktı ve önemli açıklamalarda bulundu. Kadın cinayetleri konusunda bazı rakamları yanlış verdikleri iddialarına sert çıkan Soylu, şiddetlerin engelle

Gündem 23.11.2020 - 12:10 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Bakan Süleyman Soylu, Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda kürsüye çıktı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Kadın cinayetleri konusunda bazı rakamları yanlış verdikleri iddialarına sert çıkan Soylu, şiddetlerin engellenmesi için tüm güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Cinayet rakamlarının her sabah önlerine geldiğini kaydeden Soylu, bazı kişilerin ideolojiyle hareket edip kendilerini suçladığını söyledi. Rakamları yanlış vermek için bir nedenleri bulunmadığını aktaran Bakan Soylu, kendilerini suçlayanların sadece konuşmak için konuştuğunu dile getirdi.


Geçen yıla göre cinayet sayısı düştü


Kadın cinayetlerindeki sayıların dehşet verici olduğunu kaydeden Bakan Soylu, bu yılın ilk 10 ayında cinayet rakamının 234 olduğunu söyledi. Geçen yılın ilk on ayı bu rakamın 304 olduğunu hatırlatan Soylu, kendileri için 1 sayısının bile fazla olduğunu açıkladı. Erkeklere seslenen Bakan Soylu, "Kendinize gelin" diyerek çıkış yaptı. Kendilerinden güçsüz kadınları öldüren erkeklerin neyi kanıtlamak istediğini soran Soylu, şunları söyledi:
"Böyle bir ayıp olabilir mi? Neyi tatmin ediyorsun? Neyi ortaya koyuyorsun? Hangi duygunu yüceltiyorsun? Ayıptır. İşin kanuni boyutu ayrıdır ama bizim toplumumuzda çocukluğumuzdan beri analarımızın söylediği söz ayıptır bir daha yapma."

En az yüzde 90'ı polise hiç başvurmadı


Soylu, bu yılın ilk 6 ayında öldürülen kadınların en az yüzde 90'ının daha önce kolluk birimlerine durumu bildirmediğini söyledi. Kolluk güçlerinin sayısının yaklaşık 500 bin olduğunu hatırlatan Soylu, teşkilatın bütün Türkiye'ye yayıldığını ifade etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@