AKP iktidarında çoklu maaşlar bitmiyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar'ın 5 farklı koltuğu olduğu ortaya çıktı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ın toplam 5 ayrı görev ile 5 ayrı maaş aldığı belirlendi. Bayraktarın 5 ayrı görevde bulunuyor görünmesi ise "Süpermen olsa yapamaz" sözleri ile açıklandı.

TPAO Yönetim Kurulu Üyesi olan Süpermen Bayraktar, KARDEMİR ve KARDÖKMAK’ın da Yönetim Kurulu Başkanı. Aynı zamanda da EPİAŞ’ın da yönetim kurulu üyesi çıktı.

Birçok farklı şirketin yönetim kurulunde yer alan Bayraktar hakkında CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, “Bu beyefendi Süpermen olsa, Batman olsa 5 görevi birden yapamaz” dedi.

Akbank’ın 900 TL kampanyası duyanları şaşırttı! Kimlere verileceği belli oldu! Bankada hesabı olanlara Müjde! Akbank’ın 900 TL kampanyası duyanları şaşırttı! Kimlere verileceği belli oldu! Bankada hesabı olanlara Müjde!

Yavuzyılmaz, Bayraktar'ın görevlerindeki mantık hatasından ağır saçmalığı ise şu sözlerle anlatıyor;

Enerji Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar Dünya Evine Girdi

“Alparslan Bayraktar'ın ilk görevi Bakan yardımcılığı, kendisi aynı zamanda Türkiye Petrolleri Yönetim Kurulu Üyesi. Bizim ısrarlı eleştirilerimiz üzerine bu görevinden ayrılıyor. Çünkü Bakan Yardımcısı olarak TPAO Genel Müdürü'nün amiri ama TPAO Yönetim Kurulu Üyesi olarak da, genel müdür onun amiri oluyor. TPAO Genel Müdürü'ne sordum, ‘Süreç işliyor' dedi ama Bayraktar'ın yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığına ilişkin bir kararname henüz yayınlanmadı.”