Acun Ilıcalı'nın sunduğu Surivivor'da dün akşam toplanan acil durum konseyinde herkesi şoke eden bir karar alındı. Dizinde ciddi sakatlığı bulunan yarışmacının durumuyla ilgili doktorlardan bilgi aldıklarını söyleyen Acun Ilıcalı, yarışmacının sağlığının

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8'de dün akşam yayınlanan bölümde toplanan acil durum konseyinde şoke eden bir duyuru yapıldı. Survivor'da bu sezonun en tartışmalı yarışmacılarından biri olan Çağrı Atakan hiç beklemediği bir dönemde yarışmaya veda etti. konseyi toplayan sunucu Acun Ilıcalı, yarışmada bu sezon yaşanan ciddi sakatlıklardan söz açtı. Herkesin sakatlanıp iyileşebileceğini ancak yarışmacının sağlığı göz önünde bulunduruarak ciddi sakatlıkların olması durumunda yarışmadan diskalifiye edileceğini kaydeden Ilıcalı, "Tek prensibimiz yarışmacının sağlığının bozulmasını engellemek" ifadelerini kullandı.

"Sakatlıkla ilgili üç tür karar alıyoruz"

Yarışmacının sağlığının ciddi seviyede tehlikeye girdiği durumlarda müdahale etmek zorunda olduklarını aktaran Acun Ilıcalı, doktorlarıyla bu konuda uzun görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. Acun Ilıcalı, yarışmacıların sakatlanmaları halinde doktorlarla toplantı yapıp üç tür karar veriklerini söyledi. Bu kararlardan birinin "Sakat ama iyileşecek" olduğunu belirten Acun bu durumda yarışmacının iyileşmesini beklediklerini belirtti. 

"Maalesef yarışmada tutamayız"

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest

İkinci durumda doktorların "sakat ama uzun dönemde iyileşebilir" şeklindeki uyarıları üzerine yarışmacıyı elemeden yarışmada tutmaya çalıştıklarını aktaran Ilıcalı, son yaşanan sakatlığın üçüncü gruba girdiğini kaydetti. Üçüncü durumda doktarların "Yarışmacı oynamaya devam ederse günlük hayatını etkileyecek şekilde sakatlanabilir" şeklinde bir uyarıda bulunduğunu belirten Ilıcalı, bu durumdaki hiçbir yarışmacıyı sağlığını göz önünde bulundurarak yarışmada tutmadıklarını vurguladı.

Çağrı Atakan diskalifiye edildi!

Yarışmaya devam etmesi durumunda Çağrı Atakan'ın günlük hayatını etkileyecek şekilde sakatlanabileceğinin doktorlar tarafından kendisine iletildiğini kaydeden Acun Ilıcalı, yarışmacıyı diskalifiye etmek zorunda kaldıklarını açıkladı. Sakatlıkla ilgili kesin sonuçlar gelene kadar karar vermediklerini hatırlatan Acun, dizinde ciddi bir problem olan Çağrı Atakan'ın yarışmaya devam edemeyeceğini aktardı. 

Çağrı Atakan'ın konuşması!

Acun Ilıcalı'nın kararını duyunca gözyaşlarını tutamayan Çağrı Atakan, şu ifadeleri kullandı:

"Dizimde bir şey hissediyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Burada annemin yüzüne söyleyemediğim şeyleri tüm Türkiye'nin önünde söyleyebildim. Bu bana huzur verdi."