Yetenekli, karizmatik oyuncu Talat Bulut 23 Mart 1956 senesinde Kars, Sarıkamış’ta dünyaya gelmiştir. Elektronik mühendisliği alnında aldığı eğitimi yarıda bırakıp oyunculuk kariyerinde ilerleyen azimli oyuncu tiyatro il e sektöre giriş yapmış olan oyuncu

Sayısız prestijli ödüle layık görülen yetenekli oyuncu Talat Bulut şimdilerde televizyon projelerinde ve sinema filmlerinde de dikkat çeken isimlerden olmayı başardı. Yakışıklı oyuncu en son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Şu an hala yeni bölümleri ile ekranlara gelmeyi sürdüren diziden yetenekli oyuncu senaryo gereği 2020 senesinde ayrılmıştır.

Talat Bulut Nereli?

Talat Bulut Kars’ta dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası hakkında detaylı bilgi bulunmayan oyuncunun aslen nereli olduğu ise bilinememektedir. Üniversite eğitimini Ankara’da tamamlayan yetenekli oyuncu, hayalindeki meslek ile de Ankara’da tanışmıştır. Ankara Sanat Tiyatrosu ile başladığı oyunculuk serüveninde kamera önü oyunculuk yapmaya başladıktan sonra İstanbul’ taşınmıştır. Aktif olarak oyunculuk yapmaya devam eden Talat Bulut şu an hala İstanbul’da yaşamaktadır.

Talat Bulut Kaç Yaşında?

Talat Bulut 1956 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 65 çıkmaktadır. Mart ayının 23’ünde doğan karizmatik oyuncunun burcu ise koçtur. Sosyal medyada fazla etkin olmayan yakışıklı oyuncu yine de takipçilerini çok ihmal etmemeye çalışıyor. Zaman zaman yaptığı küçük paylaşımlar ile sevenleri mutlu etmeyi başaran Talat Bulut magazin gündeminde olmaktan ve özel hayatı il ilgili bilgi paylaşmaktan hoşlanmıyor.

Talat Bulut Dizileri

Kars’ta doğan karizmatik ve yakışıklı oyuncu Talat Bulut aslında elektrik mühendisliği alanına üniversite eğitimi alan bir gençken kendisi için uygun olan alanın bu olmadığını anlamış ve okulunu yarıda bırakmıştır. Bu ciddi kararının ardından Ankara Sanat Tiyatrosu ekibine dahil olmuştur. Burada tiyatro oyunlarında küçük ve büyük roller alarak oyunculuk hayatına başlamıştır. Yetenekli oyuncu için tiyatro, dizi ve sinemadan çok daha ön plandadır. Oyunculuk dünyasındaki emekleri sonucunda yetenekli oyuncuya bir çok değerli ödül verilmiştir. Şimdilerde orta yaşlarında olan Talat Bulut halen aktif olarak oyunculuk yapmaktadır.

İlk kamera önü oyunculuk yaptığı projesi 1979 senesinde Hazal isimli film yapımı ile gerçekleşmiştir. 1980 senesinde Beni Böyle Sev ve 1981 senesinde de Yılanı Öldürseler isimli sinema filmi projelerinde de yer almıştır.

Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…

Çayda Çıra, Yaşamak Seninle Güzel, Göl, Derman gibi filmlerde aldığı rollerle kariyerinde ilerlemeye devam eden Talat Bulut uzun bir süre tiyatro ve sinema filmlerinde rol almıştır. Televizyon dünyasına çok daha ilerleyen zamanlarda başlamıştır.

2003 senesinde Aşk Olsun isimli televizyon dizisi projesinde aldığı rol Talat Bulut için ilk televizyon projesi olarak bilinmektedir. Sevenleri yakışıklı oyuncuyu televizyonda izlemekten de son derece memnun olmuşlardır. Ekranlarda sevilen yakışıklı oyuncu başka televizyon projelerinde yer almayı da sürdürmüştür.

2005 senesinde Saklambaç, 2007 senesinde Annem ve Mutluluk isimli televizyon dizilerinde de rol alan Talat Bulut 2009 senesinde Kasaba dizisinde usta oyunculuğunu sergileme şansı yakalamıştır.

2016 senesinde Göç Zamanı isimli dizide de rol alan yetenekli oyuncu en son 2018 senesinde Yasak Elma isimli televizyon dizisi kadrosunda yer almıştır. Dizi o kadar sevilmiştir ki şu an hala yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam etmektedir. 2018 senesinden 2020 senesine kadar dizi kadrosunda yer alan Talat Bulut senaryo gereği 2020 senesinde diziden ayrılmıştır. Dizi her hafta Fox TV ekranlarında yeni bölümü ile yer almaya devam etmektedir ve oldukça usta bir oyuncu kadrosuna sahiptir.