1500 tl ödeme müjdesi. e-devlet üzerinden başvuran herkese 1500 tl ödeme yapılıyor.

Ziraat bankası destek kredisi başvurusu başladı! 18 yaş üzerinde olan herkes bu ödemeleri alıyor Ziraat bankası destek kredisi başvurusu başladı! 18 yaş üzerinde olan herkes bu ödemeleri alıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destek fonları sağlamaya devam ediyor. Yardım ödemeleri devam ederken toplam 1.500 TL'lik paranın hesaplara gönderilmeye başlandığı belirtildi. Kentsel dönüşüm kapsamında evini yeniletecek kişilere devletin kira desteği sağladığı yaygın olarak bilinse de bu konuda çalışmalar devam ediyor. Bu noktada kentsel dönüşüm girişimlerinin deprem tehlikesi altındaki yaşlanan ev ve işyerlerine yardımcı olabileceği söylendi. Duyuruya göre ihtiyaç sahibi kişilere verilen yardımlar 18 ay sürecek. Bu destekten yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden işlemlerine başlayabilirler…
 
Ödemeler Ne Kadar Olacak?
 
Edinilen bilgiye göre, e-Devlet üzerinden yapılan başvuru parametreleri dahilinde başvuruları onaylanan vatandaşlara, 750 TL ile 1.500 TL arasında değişen tutarlarda 18 ay süreyle kira yardımı yapılacak. Evleri kentsel dönüşüm kapsamında olan vatandaşların, kira yardımı başvurularını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yöneticilerine ve e-Devlet üzerinden yapabilecekleri vurgulandı.
 
Başvuru Ayrıntıları
 
Başvuru sahiplerinin, kira yardımı almaya hak kazanabilmesi için belirli evraklara sahip olması gerekir. Buna göre, bu belgelerden biri bile eksikse başvuru yapılamaz. Gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar:
 
-Başvuranın kimlik kartının bir fotokopisi
-Düzeltilmiş tapu belgesi ve tapu kaydının ilgili birimlere teslim edilmesi gerekir
-Dilekçe sahibinin kira yardımına hak kazanabilmesi için doldurması gereken başvuru dilekçesi örneği
-Velinin veya hak sahibinin Ziraat Bankası müşterisi olduğunu gösteren hesap cüzdan fotokopisi
-2022 kentsel dönüşüm kira yardımı süreci kapsamında başvuru sahiplerine kesilen faturaların son üç ay içerisinde kaydının onaylanması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
 
Aile Destek Programı Paraları Nereden Alınacak?
 
Tüm ödemeler başvurular onaylandıktan sonra hızlı bir şekilde başlayacaktır. Başvuru sürecinde IBAN numarasını paylaşmamayı tercih eden vatandaşlar ödemelerini yine PTT üzerinden de kolay bir şekilde alabilirler. Raporlara göre, daha önce başvuruda bulunan, başvuruları onaylanan ve para almaya hak kazanan vatandaşlar, ödeme yapılan fonu henüz almamış olanlar yerine yarından itibaren PTT'ye giderek paralarını teslim alabilecekler.
 
Aile Destek Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?
 
Başvuruların incelenmesi, Aile Destek Programı başvurusunun sonuçlarını belirler. İlgili kurumlar, e-devlet üzerinden tamamlanan başvuru süreci boyunca vatandaşların verdiği bilgileri doğrulayarak kişinin ihtiyaç sahibi olduğunun tespitini sağlar.
 
Aile Destek Programı Sonuçlarını Nereden Kontrol Edebilirim?
 
Aile Destek Programı başvurularının sonuçlarına internet üzerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşılabilmektedir. Deprem riski olan bir evde oturuyorsanız ve kentsel dönüşüme bağışlamak istiyorsanız, devletten 18 ay boyunca 1500 TL'ye kadar fon alabilirsiniz. Bu yardımları almak için e-devlet sisteminin prosedürlerini inceleyebilirsiniz.
 
Başvurular Detaylı Bir Şekilde İncelenmektedir
 
Başvuru yapabilmek için e-devlet şifrenize ihtiyacınız var. Başvuran ve onaylananlar hemen ödeme ve 18 ay boyunca aylık kira yardımı alacaklar. Maaş 750 ile 1500 Türk Lirası arasında değişmektedir. Sorgulama ve başvuruları online olarak veya hükümet aracılığıyla gönderebilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu ödemeyi devlet adına sağlamaktadır. E-Devlet üzerinden yaptığınız başvurunun değerlendirileceğini ve detaylı bir şekilde inceleneceğini unutmayınız. Başvuru sonrasında belirttiğiniz bir kamu bankasının PTT veya IBAN'ına adınıza para yatırılacaktır. Başvuru sahipleri bu işlemler için e-devlet üzerinden başvuru onayı almış ise PTT şubesine giderek kimlikleri ile başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınızda sizden belge istenecektir. Başvuru evraklarından bazıları bir kimlik kartı, tapu kaydı ve kira yardımı içerir. Ayrıca size verilen başvuru formunu da doldurmanız gerekmektedir. Daha önce de belirtildiği gibi, başvuru incelendikten sonra bu desteği gerçekten alıp almadığınız konusunda hızlı bir şekilde bilgilendirileceksiniz.