ÖSYM tarafından açıklanan ve yılın son tercihleri ile adayların atamalarını gerçekleştirecek olan 2019-2 tercih işlemleri 3 aralık'ta başlıyor. KPSS 2019-2 tercih işlemleri ile bir çok kamu kurumu personel memur ataması gerçekleştirecek olup, bu kurumlar

ÖSYM tarafından açıklanan ve yılın son tercihleri ile adayların atamalarını gerçekleştirecek olan 2019-2 tercih işlemleri 3 aralık'ta başlıyor. KPSS 2019-2 tercih işlemleri ile bir çok kamu kurumu personel memur ataması gerçekleştirecek olup, bu kurumlardan biriside Tarım ve orman bakanlığı oldu. İlgili devlet kurumu toplamda 6 memur alımı yapacağını belirtti. Hangi mezunlar tercih yapacak, tercih tarihleri ve ataması yapılacak bölge neresidir? işte detaylar...TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 6 MEMUR ALIMI YAPACAK!Tarım ve orman bakanlığı merkez teşkilatı için toplamda 6 kişilik memur ataması gerçekleştireceğini belirtti. Tarım ve orman bakanlığı 4502 7225, 4431 7225 aranan nitelik kodları ile alım yapacağını tercih kılavuzunda adaylar ile paylaştı.7225 NİTELİK KODU NEDİR?7225 nitelik kodu; " 7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması" Güvenlik Soruşturması bir çok kamu kurum ve kuruluşunda zaten hali hazırda uygulanan bir uygulamadır. 7225 nitelik kodunun anlamı şöyle; " 7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması" Güvenlik Soruşturması bir çok kamu kurum ve kuruluşunda zaten hali hazırda uygulanan bir uygulama. Gerçekleştirilen tahkikatlarla beraber memur olmak isteyen kişinin devlet memuru olmasına engel herhangi bir bağlantısının olup olmadığı araştırması yapılacak.TARIM BAKANLIĞI ATAMALARI NEREYE YAPACAK?

KPSS Şartı Var: Bakanlıktan 1071 Sözleşmeli Personel Alımı! KPSS Şartı Var: Bakanlıktan 1071 Sözleşmeli Personel Alımı!


Tercih işlemleri sonrasında ataması yapılacak adaylar Ankara merkez için ataması gerçekleştirileceği tercih kılavuzunda belirtilmiştir.TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MEMUR ALIMI İÇİN TERCİH TARİHLERİ AÇIKLANDITarım ve orman bakanlığı memur alımı ve avukat alımı kadrolarını tercih etmek isteyen adaylar 03 Aralık 2019 ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM resmi adres olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden son başvuru tarihi saat 23:59'a kadar işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.