Kapadokya'daki yıkıma Megastar Tarkan bile isyan etti...

Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı! Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı!

Dünyaca ünlü yıldız Tarkan, Kapadokya’da yol yapımı için katledilen Peribacaları yıkımına sosyal medyadan tepki gösterdi.

Nevşehir iline bağlı Kapadokya’da bulunan Peribacaları bölgesinde süren inşaat çalışmalarına AKP iktidarı seçmenleri, iktidar partisi için kamuoyuna yayıldığı üzere "yol yaptı" diyerek övünen kesim bile hayretler içinde kalıp isyan ederken bir tepki de megastar Tarkan’dan geldi.

Kapadokya'da yol yapmak için peri bacalarını yıkıyorlar' iddiası | Turizm Güncel - Turizm Haberleri - Turizm Gazetesi

Tarkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan bir kültürel değerin rant için harcanmasına isyan ederken durdurulması için çağrıda bulundu.

Yol için peribacaları iş makineleriyle yıkılıyor - Son dakika haberleri – Sözcü

“Kapadokya gibi olağanüstü güzellikte, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde olan bir doğal ve kültürel değerimizi bile rant için harcayabiliyorlar. İnanılır gibi değil. Bu çalışmalar acilen durmalı ve Kapadokyamıza dokunulmamalı.“ diyen Tarkan, akılalmaz yıkıma dikkat çektiği ve tepki gösterdiği için de binlerce teşekkür aldı.