TBMM'den bomba haber geldi! Onay verildi! Asgari ücretle çalışan vatandaşlara 30.000 TL ödeme. Askeri ücretli olan kişilerin nakit ihtiyaçlarına çözüm geldi.

TBMM'den bomba haber geldi! Onay verildi! Asgari ücretle çalışan vatandaşlara 30.000 TL ödeme... Son dakika olarak yayınlanan bu haberiyle eş güdümlü yurttaşların asgari ücretle çalışıyor olması halinde bankalar üzerinden 30000 TL'ye kadar tüketici kredisi kullanacağı haberi geldi. Devlet destekli başlatılacak olan bu kampanyaya katılacak olan yurttaşların birtakım şartlara haiz olması lazımdır. 
18 yaşından büyük olan ve sigortalı olarak çalışan bireylerin son işyerlerinde 180 gün sigortalı olarak çalışıyor olması, bankalar doğrultusundan istenmektedir. Devlet destekli olarak tüketici kredisi kullanacak olan vatandaşlar başvurularını yapmak istiyorlarsa en, yakın olan Ziraat Bankası ve PTT'ye gitmeleri gerekiyor. Bu anlamda süratli bir şekilde başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Ziraat Bankası ve PTT bağlamında, banka şubeleri ve internet bankacılığı ile prosedür yapabildiğiniz gibi, PTT üzerinden dilerseniz, şubelere giderek, dilerseniz de SMS atarak başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz. Ptt, bilhassa banka kredi puanı düşük olan vatandaşlara süratli bir şekilde 3 sene vadeye kadar bilgiyle, ödeme olanağı sağlıyor. 

Ziraat Bankası bağlamında müracaat nasıl yapılır, kredi nasıl alınır?

Ziraat Bankası bağlamında müracaat yaparak tüketici kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar en yakın banka şubesine, kimlikleri ve gelir, belgeleriyle eş güdümlü giderek son oluşturulan 30000 TL İhtiyaç Kredisi kampanyasına katılabilir. 30000 TL'ye kadar tüketici kredisi kampanyasına katılarak, prosedür yapacak olan vatandaşlar müracaatlarını gerçekleştirmeleri halinde 3 dakika amacıyla da kredi neticelerini öğrenebiliyor. 3 sene vadeye kadar kullanacağınız bu kredilerde ilk taksit ödemesinde 90 gün erteleme yapma olanağı da sizlere sunulmaktadır. Başvuru gerçekleştirmek istiyorsanız size en yakın banka şubesine giderek ya da banka şubesinin internet bankacılık'larını kullanarak prosedür yapabilirsiniz. Emekli olan bireylerin bu banka üzerinden kredi kullanmaları amacıyla emekli maaşlarını bankadan alması şarttır. 30000 TL'ye kadar kullanacağınız kredilerde banka sizlere başka bankadaki borçlarınızı kapatmanız amacıyla de imkân sağlamaktadır. 

PTT Kredi Başvuru 

Kredi müracaatı yapacak olan vatandaşlar, Ziraat Bankası hariç olarak PTT üzerinden de süratli bir şekilde 30 bin TL müracaatında bulunabiliyor. Cep telefonunuzun mesaj kısmına girerek kredi yazın boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı aratarak bu mesajı: 3050 numarasına gönderin. Yapılacak olan bu müracaat ardından süratli bir şekilde kredi sonucunuz öğrenecek ve onaylanan tutar, ne kadar bulunduğu ile ilgili mesajı cep telefonunuzda göreceksiniz. Kredi onay aldıktan sonra müracaatınızı yapmanız halinde sizlere 2 dakika içinde netice verilmektedir. Kredi onay alan kişiler, ister banka şubesinden isterlerse de iş ya da ev adreslerinden bu kredileri istedikleri vakit kullanabiliyor. 

Gözden kaçırmayın

İşkur 100.000 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Vasıflı, Vasıfsız En Az İlkokul Mezunu Olmak Yeter İşkur 100.000 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Vasıflı, Vasıfsız En Az İlkokul Mezunu Olmak Yeter