Genç oyuncu şimdilerde Arıza isimli televizyon dizisinde başrolde yer almaktadır. Yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu kariyerinin henüz başındayken elde ettiği bu büyük başarılar ile ilerleyen süreçlerde dahil olacağı büyük projelerin sinyal

Genç oyuncu şimdilerde Arıza isimli televizyon dizisinde başrolde yer almaktadır. Yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu kariyerinin henüz başındayken elde ettiği bu büyük başarılar ile ilerleyen süreçlerde dahil olacağı büyük projelerin sinyallerini herkese veriyor.

Tolga Sarıtaş Nereli?


Tolga Sarıtaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sivaslı olduğu bilinene oyuncunun çocukluk yılları İstanbul’da geçmiştir. İki kardeşi olan küçük bir ailede büyüyen yakışıklı oyuncu üniversite yıllarında da İstanbul’da bulunmuştur. Oyuncu olmak konusunda kararlı olan Tolga Sarıtaş bu dönemlerinde çeşitli yerlerde oyunculuk üzerine eğitimler almış ajanslar ile çalışmıştır. İlk televizyon projesi ile büyük bir ilgiyi üzerine toplayan yetenekli oyuncu hiç hız kesmeden yeni projelerde yer alarak mesleğe profesyonel olarak tam anlamıyla katılmıştır. Şimdilerde hala Tolga Sarıtaş İstanbul’da yaşamaktadır.

Tolga Sarıtaş Kaç Yaşında?


Tolga Sarıtaş 30 Mayıs 1991 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 29 çıkmaktadır. 2021 yılının Mayıs ayında Tolga Sarıtaş 30 yaşına girecektir. Mayıs ayının sonlarında doğan oyuncunun burcu ise ikizlerdir. Sosyal medyayı aktif biçimde kullanan yakışıklı oyuncunun oldukça yüksek bir takipçi kitlesi bulunmaktadır. Buradan yaptığı paylaşımlar ile hayranlarıyla saha samimi iletişim kurmayı başarmaktadır yakışıklı oyuncu. Ayrıca sosyal medya sayesinde marka elçilikleri yaparak reklam anlaşmaları ile kendine gelir de sağlamaktadır.

Tolga Sarıtaş Dizileri


İstanbul’da doğan ve eğitim hayatını da burada geçiren genç oyuncu kariyerinin henüz başlarında olmasına rağmen yaptığı hızlı çıkışla herkesi etkilemeyi başarmıştır. Oyuncu olma konusundaki kararlılığı ile çeşitli yerlerden aldığı kapsamlı oyunculuk eğitimleri yetenekli oyuncunun kendine olan güvenini de geliştirmiştir.

Konservatuar eğitimi olmadığı için Tolga Sarıtaş kendisini tiyatro alanında fazla geliştirme imkanı bulamamıştır. Daha çok kamera önü oyunculuklar sinema filmi ve televizyon dizilerinde yer almıştır. Yakışıklı oyuncunun hayran kitlesi genç bir kitle olduğu için özellikle gençlik dizilerinde ilk zamanlarda fazla ilgi ile izlenmiştir. Şimdilerde çok yönlü oyunculuğunu kanıtlayacak çeşitlilikte rolde yer aldığı rahatlıkla söylenebilir yetenekli oyuncunun.

2009 senesinde Bahtı Kara isimli sinema filmi yetenekli oyuncunun kamera karşısına geçtiği ilk proje olması açısından önem arz etmektedir. Ardından, Bilinmeyen Yaşın Yorgunu isimli bir sinema filmi projesinde daha yer almıştır.

2010 senesinde Kaledeki Yalnızlık isimli sinema filminde de usta oyuncu rol almıştır. Bu projeler ile yetenekli oyuncu kendini oyunculuk alanında ilerletmiş ve geliştirmiştir.

2010 senesinde o dönemin en sevilen televizyon dizisi Öyle Bir Geçer Zamanki isimli televizyon dizisinde rol almıştır Tolga Sarıtaş. Dizide küçük bir rolü olmasının yanında dizi dönemine damga vuran yapımlardan olduğu için oyuncunun kariyerine büyük katkı sağlamıştır.

2012 senesinde Arka Sokaklar isimli televizyon dizisine de bir sezon katılım sağlamıştır. Dizi 7. Sezonunda Tolga Sarıtaş Doğan karakterine hayat vermiştir. Bu iki dizinin ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde de rol alan yetenekli oyuncu burada Şehzade Cihangir karakteri ile çok önemli bir rol canlandırmıştır.

2015 senesindeki Güneşin Kızları isimli proje yetenekli oyuncu için en büyük kırılma noktası olmuştur. Bu dizi ile oyuncunun hayran kitlesi büyük artış göstermiştir. Genç kitle bu diziyi de yakışıklı oyuncuyu da çok sevmiştir.

2017 senesinde Söz isimli dizide de başrolde yer almıştır Tolga Sarıtaş. Dizide Üsteğmen Yavuz karakterine hayat veren yetenekli oyuncu mesleğinde ustalaştığını tam da bu proje ile göstermiştir herkese. Şimdilerde yetenekli oyuncu Arıza isimli televizyon dizisinde başrolde sevenleriyle buluşmaktadır.