Turgay Yıldız Kimdir? Neden Öldü Hastalığı Neydi?

Ünlü oyuncu Levent Üzümcü'nün Twitter hesabından paylaştığı Turgay Yıldız kimdir? Turgay Yıldız vefatı sevenlerini yasa boğdu. Turgay Yıldız kimdir? Neden vefat etti? Hastalığı neydi?

Gündem 22.07.2021 - 12:52 22.07.2021 - 12:52 Orhan Yener

Turgay Yıldız vefat etti! Son dönemde sosyal medya hesabından politik skeçleriyle gündeme gelen ve birçok kişi tarafından takip edilen Turgay Yıldız hayata gözlerini yumdu. Ünlü oyuncu Levent Üzümcü de sosyal medya hesabından Turgay Yıldız'ın vefat ettiğini duyurarak başsağlığı mesajı paylaştı. İnternette kullanıcılar Turgay Yıldız kimdir? Kaç yaşında ve neden öldü? Turgay Yıldız vefat sebebi ne? Turgay Yıldız'ın Hastalığı neydi? Sorularının yanıtını araştırmaya başladılar.

Turgay Yıldız Neden Öldü? Hastalığı Neydi?

Son dönemde sosyal medya hesabından paylaştığı eleştirel - politik skeçlerle gündeme gelen oyuncu Turgay Yıldız, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp spazmının ardından Ankara'da bir hastanede tedavi altında tutuluyordu. Turgay Yıldız 22 Temmuz Perşembe günü sabah saatlerinde hayatını kaybetti. 

Turgay Yıldız'ın vefat haberini oyuncu Levent ÜZÜMCÜ paylaştı. Levent ÜZÜMCÜ, Twitter hesabı üzerinden oyuncu arkadaşı Turgay Yıldız için başsağlığı mesajı da paylaştı.

Turgay Yıldız Kimdir?

Bugün sabah saatleri itibariyle hayata gözlerini yuman Turgay Yıldız, 3 Mart 1965 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1986-87 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@