Nezaketi ile ünlü 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in “lüks harcama” diyerek Deniz Kuvvetleri’ne devrettiği yat, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı’na geçmişti ki büyük bir "restorasyon" sonrası da ilk kez boğaz turu yaptı...

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan Yakamoz (Y68) isimli dev yat ilk kez İstanbul Boğazı’nda görüntülenirken üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan yat akıllara Türkiye'nin 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i getirdi.

Ortalığı karıştıracak iddia! Ahmet Necdet Sezer Mason mu?

Sezer'in gerek duymayarak Deniz Kuvvetleri’ne devrettiği yat, şimid Kıyı Emniyeti’nin korumasında ve içerisinde kalabalık bir grup ile görüntülendi.

Erdoğan'ın saray merakı nereden geliyor?: 'Cumhuriyet ve saraylar ters orantılı'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatta bulunup bulunmadığı açıklanmazken Milletvekili Utku Çakırözer'in 2018’de TBMM’ye sunduğu önergesiyle gündeme getirdiği bu yat ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Cumhurbaşkanlığı’nın 2019 bütçesindeki ‘gemiler’ hesabında bulunan 56 milyon 768 bin 668 TL’lik ödenek bu yat için mi” sorusu ve aldığı “Cumhurbaşkanlığı için siparişi verilen ancak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca kullanılan Yakamoz Yatı’nın 16 Mart 2018’de Cumhurbaşkanlığı tarafından devralındığını” cevabı hatırlandı.

Ortalığı karıştıracak iddia! Ahmet Necdet Sezer Mason mu?

Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı! Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı!

İstanbul Tersanesi’nde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için yapımına başlanan yat, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, “lüks harcama” diyerek teslim almayınca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alınmıştı.

Bayan Sezer törene katılacak mı? - Internet Haber