AKP’li Sancaktepe Belediyesi'nin tekel bayileri ile içki satan marketlere 2021’de 3.500 TL’ye verdiği belgenin ücretini 150 bin TL’ye kadar çıkardığı bildirince "alkol yasağı" yorum ve soruları başladı...

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, içki satmak isteyen zincir marketler ile içki satışı yapmak isteyen eğlence mekanlarının belediyeden alması gereken 'mesafe uygunluk yazısı' ücretine akıl almaz bir zam yapınca ortalık da karıştı.

BirGün'den İsmail ARI'nın haberinde, İstanbul’daki AKP’li Sancaktepe Belediyesi'nin skandal uygulamalarına eklediği ve alkol satışına engel olmak için aldığı karar yayınlandı.

Sancaktepe Belediyesi’nin ekim ayı Belediye Meclisi toplantısında, tekel bayi açmak isteyenler, içki satmak isteyen zincir marketler ile içki satışı yapmak isteyen eğlence mekanlarının belediyeden alması gereken “mesafe uygunluk yazısı” ücretine "akıl almaz" bir zam yapıldı.

Avrupa'da alkol yasağı açık havayla kısıtlı

2021’de 3 bin 500 TL olan mesafe uygunluk yazısı ücreti zincir marketler için 150 bin TL’ye çıkarılırken, sözkonusu belgenin ücretini tekel bayileri için de 2021’de 3 bin 500 TL iken 2023 yılından 100 bin TL’ye çıkarmak istendi.

Ancak CHP’li Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerinin itirazlarının ardından bu bedel 50 bin TL’ye düşürülebildi.

Dev organizasyon başlıyor Dev organizasyon başlıyor

Bu arada Sancaktepe Belediyesi, içki satan ve canlı müzik yapmak isteyen mekanların belediyeden alması gereken “canlı müzik izin belgesi” ücretini de 7 bin 500 TL’den 100 bin TL’ye çıkarmak istemesi ve itirazların ardından bu belgenin ücreti de 15 bin TL olarak belirlenmesi üzerine “canlı müzik izin belgesine” de yüzde 100 zam yapılmış oldu.

Tüm bu "fahiş zam" uygulamalarının ardından ise "alkol yasağı" yorum ve değerlendirmeleri başladı...

AKP'li belediye diğer AKP'li belediyenin otobüsünü beğenmedi: Afrika'da çalışabilir