Saray'dan yükselen "aşk" haberleri magazin gündemlerini aratmadı. Külliye İmamı'nın aşk hikayesi dillere düştü.

Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan ve "kaçak saray" yorumları ile gündem den düşmeyen AKP'li Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Saray'ı bu defa bir "aşk" haberi ile sosyal medyanın başlıklarından oldu.

Saray'da imamlık yapan Mehmet Bilir'in 4 yıldır gizlenen aşk haberini Odatv ortaya çıkardı.

2018'de önce Saray'dan sonra da imamlıktan atılan isim Mehmet Bilir, Cumhurbaşkanlığı Sarayı içinde yapılan Millet Camisi imamlığına 2015 yılında Beykoz Riva Camisi imamı'yken atanmıştı.

Follow Hafız Mehmet Bilir's (@mehmetb70663376) latest Tweets / Twitter

Ancak 2018 yılına kadar Külliye'de imamlık yapan Mehmet Bilir evliyken, başka birisiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle görevinden alınmış daha sonra da Diyanet İşleri Başkanlığı Mehmet Bilir hakkında yasak ilişki yaşadığı iddiasıyla soruşturma başlattı.

Halk Saray'dan, Saray halktan tasarruf bekliyor: Yiyebileceğiniz kadar ejder meyvesi alın! - BoldMedya

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

Ve yapılan soruşturma sonuçlandı ve Diyanet'in iç mevzuatına aykırı fiillerde bulunduğu gerekçe gösterilerek Mehmet Bilirmemuriyetten çıkarıldı.  

MEHMET BİLİR KİMDİR


1983 Hatay Antakya doğumlu, kendisi gibi babası ve üç kardeşi de hafız olan Bilir, 2010 Yılında Moskova’da düzenlenen Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında Dünya ikincisi olmuştu.

Mehmet Bilir "Saray" öncesi Beykoz Riva Camii’nde İmam Hatip olarak görev yapıyordu.