Türkiye'de o illerde vakalar yüzde 100 arttı!

Resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personellerinin ve hastanelerin üstünde büyük bir yük olduğunu belirtti. Adana, Samsun ve Ordu'da vaka sayılarında yüzde 100 artış tespit edildiğini belirten Koca, durumun c

Gündem 03.12.2020 - 11:11 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personellerinin ve hastanelerin üstünde büyük bir yük olduğunu belirtti. Adana, Samsun ve Ordu'da vaka sayılarında yüzde 100 artış tespit edildiğini belirten Koca, durumun ciddiyetine değindi. İzmir ve Konya'da da yüzde 50 vaka artışı olduğunu ifade eden Bakan Koca, mücadelelerinin süreceğini bildirdi.


Türkiye ve dünyada koronavirüsün bilançosu!


Türkiye'de koronavirüs tespit edilen kişi sayısının 513 bin olduğu belirtiliyor. 414 bin kişinin atlattığı hastalık nedeniyle salgının başından bu yana 14 bin 129 kişi canından oldu. Dünya genelinde ise 64 milyon 866 bin kişinin enfekte olduğu ve bu kişilerden yaklaşık 45 milyonun hastalığı atlattığı ifade edildi. Dünya genelinde koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının ise yaklaşık 1 milyon 500 bin olduğu kaydedildi.


Aşı çalışmaları


Dünya genelinde geliştirilen birçok aşının ilerleyen haftalarda uygulanmaya başlanacağı kaydedildi. Alman BioNtech ile ABD'li Pfizer'in birlikte geliştirdiği aşının yaklaşık yüzde 95'lik bir koruma oranı olduğu bildiriliyor. Çin menşeli Sinovac firmasının ürettiği "Çin aşısının" da yüzde 90 oranında koruyuculuğu bulunduğu belirtiliyor. ABD menşeli bir biyoteknoloji firması olan Moderna'nın geliştirdiği aşının ise faz 3 çalışmaları sonucunda yüzde 100 etkinlik oranına ulaştığı kaydedildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@