Uçağa binerken aşı şartı var mı? Yurtiçi uçuşlarda PCR testi zorunlu mu? Aşısız olanlar uçağa binebilir mi? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Uçağa binerken aşı şartı var mı? Yurtiçi uçuşlarda PCR testi zorunlu mu? 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren koronavirüsle mücadele sürecinde bir takım yeni kararlar ve önlemler devreye girdi. Aşısı tamamlanmamış ve aşısız olan kişiler artık şehirlerarası seyahat ederken PCR testi yaptırmak zorunda. Özel araçlar hariç, bütün şehirler arası ulaşım araçlarında negatif sonuçlu PCR testi ya da aşı kartı göstermek gerekiyor. Peki Uçağa binerken aşı şartı var mı? Uçağa binerken PCR testi zorunlu mu?

Koronavirüs salgını ile mücadele tüm dünyada devam ederken İçişleri Bakanlığı okulların açılmasıyla beraber yeni bir genelge yayınladı. Bakanlık tarafından yayınlanan genelgeye göre aşısız olan ya da aşısını tamamlamamış olan kişiler PCR testi yaptırmadan şehirlerarası toplu ulaşım araçlarını kullanamayacak. Özel araç hariç bütün şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile seyahat etmek için ya aşılı olmak ya da negatif PCR testi sonucu vermek gerekiyor. Peki uçağa binmek için aşı şartı var mı? Uçağa binmek için PCR testi zorunluluğu var mı?

Emekliye Müjdeli Haberi Kamu Bankaları Veriyor! Bankadan Yeni Açıklama Geldi! Emekliye Müjdeli Haberi Kamu Bankaları Veriyor! Bankadan Yeni Açıklama Geldi!

ucaga-binerken-asi-sarti-var-mi-yurtici-ucuslarda-pcr-testi-zorunlu-mu-asi-ve-pcr-sarti-basladi-2

UÇAĞA BİNERKEN AŞI ŞARTI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı tam 5.5 saat sürdü. Toplantı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerle irtibatlı ancak henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayan üniversite öğrencilerimiz ve üniversite çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve şehirlerarası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız" dedi. Alınan yeni kararlara göre Yurt dışından gelen yolcuların da uçuş saatinden maksimum 72 saat önce PCR testi yaptırmış olmaları gerekiyor.

UÇAKTA MASKE TAKMAK ZORUNLU MU?

Pandemi süresi boyunca uçakta maske takmak zorunlu mu sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Tüm toplu taşıma araçlarında olduğu gibi uçaklarda da maske takmak zorunlu. Yani havalimanında, uçağa girişte ve uçak içinde maske takmak gerekiyor.