Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilemeyen Umre ziyaretleri ile ilgili bu yıl yine yoğun araştırmalar devam ediyor. Umre ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar hem başvuru hem de ücret konusunu merak ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilemeyen Umre ziyaretleri ile ilgili bu yıl yine yoğun araştırmalar devam ediyor. Umre ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar hem başvuru hem de ücret konusunu merak ediyor. Suudi Arabistan’ın hac ve umre kararının ardından umre ve hac fiyatları yeniden gündeme gelmeye başladı. Peki, umre fiyatları ne kadar oldu? 2022 umre başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

PTT'de Memur Olmak İsteyenler Başvuruyor: Binlerce Personel Aranıyor! PTT'de Memur Olmak İsteyenler Başvuruyor: Binlerce Personel Aranıyor!

Umre Fiyatları Ne Kadar 2022?

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ve umre ile ilgili bu yıl ziyaretlerin gerçekleştirilebileceğini duyurdu. Bu kapsamda Şevval ayı umre turlarının 2 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlaması kararlaştırıldı. Diğer yandan umre organizasyonunda otel, oda tercihli 1 ve oda tercihli 2 konaklama türlerinde turların fiyatları da yine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.
-    Oda tercihli ikinci konaklama türü 1. Tur (7-8 gün veya gece Mekke, 3-4 gün veya gece Medine) 2 kişilik oda 4990 SAR, 3 kişilik oda 4875 SAR ve 4 kişilik oda ise 4750 SAR olarak açıklandı. 

umre-fiyatlari-ne-kadar-oldu-2022-umre-basvurusu-nasil-yapilir-diyanet-acikladi-1

Şevval Ayı Umresi Çocuk Ücretleri Ne Kadar 2022?

Oda tercihli 2. Konaklama türü 1. Tur 2 kişilik oda 05-11 yaş için 4340 SAR, 3 kişilik oda 05-11 yaş için 4225 SAR ve 4 kişilik oda ise 05-11 yaş için 4100 SAR olarak açıklandı.

2022 Umre Başvurusu Nasıl Yapılır?

2022 yılında umre ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaktır. Umre ücretleri Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası şubesinden yatırılabilecek. Ücretini yatıran umre yolcuları daha sonra İl/İlçe müftülüğüne müracaat edecek veya e-Devlet üzerinden kayıtlarını yaptırabilecek. 2022-2023 yılı umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecekler. Yine müftülüğe geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport teslimi yapılacak. Umre ziyareti yapmak isteyenler banka dekontu ile beraber il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır. Yine koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Türkiye ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/alınacak olan tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, maske, mesafe, temizlik, karantina kuralları) uyacaktır. Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye ve Suudi Arabistan makamlarınca istenen/istenecek PCR testi, aşı ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.