8 sezon boyunca yayınlanan ve 2019 yılında final yapan Game of Thrones dizisi, final bölümünün üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmesine rağmen halen daha unutulmadı. George R.

8 sezon boyunca yayınlanan ve 2019 yılında final yapan Game of Thrones dizisi, final bölümünün üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmesine rağmen halen daha unutulmadı. George R.R. Martin'in kaleme aldığı Buz ve Ateşin Şarkısı isimli seriden uyarlanan Game of Thrones'ta yaşanan olaylardan 5 bin yıl önce meydana gelen Uzun Gece'yi anlatacak Bloodmoon adlı dizi, pilot bölümünün ardından iptal edilmişti. Ak Gezenler'in ortaya çıkış sürecinin anlatılacağı dizinin kadrosunda Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie ve Denise Gough gibi isimlerin yer alacağı duyurulmuştu.


Pilot bölümü çekilen Uzun Gece dizisi iptal edilmişti!


Eleştirilerin odağına yerleşen Game of Thrones'un 8'inci sezonunun bu denli kötü olmasının nedeninin dizinin yaratıcıları David Benioff ve D. B. Weiss'in seçimleri olduğu kaydedilmişti. Serinin altıncı kitabı olan Kış Rüzgarları'nın yazmak için dizinin senaristliğinden 4'üncü sezonun sonunda ayrılan yazar George R.R. Martin'in elini çekmesiyle dizinin düşüşe geçtiği ifade edilmişti. Game of Thrones'un son sezonundan memnun olmayan hayranlara yeni dizi müjdesi verilmiş ve dizide geçen olaylardan 5 bin yıl önce gerçekleşen Uzun Gece dönemini anlatacak Bloodmoon adlı dizinin pilot bölümünün çekildiği duyurulmuştu.


Borenstein: "Dizinin dünyasını oluşturmuştuk"


Kısa süre sonra iptal edildiği duyurulan dizinin senaristlerinden Max Borenstein, dizinin iptaliyle ilgili Collider'a açıklamalarda bulundu. Godzilla vs. Kong filminin senaristlerinden biri olan Borenstein, bu projede çalışmanın oldukça heyecan verici olduğunu söyledi. Dizinin dünyasını büyük ölçüde oluşturduklarını ve isminin de belli olduğunu kaydeden Max Borenstein, pilot bölümünün HBO yönetimi tarafından beğenilmemesi üzerine yapımın iptal olduğunu belirtti. Dizinin oldukça yüksek bir potansiyelinin olduğunu ve iptal kararıyla hem emeklere hem de dizi dünyasına damga vuracak bir projeye yazık edildiğini aktaran Borenstein, dizinin ayrıntılarının ilerleyen zamanlarda açıklanabileceğini söyledi.


House of the Dragon 2022'de geliyor!


Her ne kadar Uzun Gece'yi anlatacak dizi iptal edilse de George R.R. Martin'in yaratıcısı olduğu Buz ve Ateşin Şarkısı dünyasının birçok yan dizisi gelecek. Bu dizilerden hakkında en çok bilgi verileni ise 2022'de yayınlanacağı belirtilen House of the Dragon dizisi olacak. Martin'in Targaryen Hanedanı'nın tarihini ve Westeros'a çıkışını anlattığı Ateş ve Kan adlı kitaptan uyarlanan dizide Matt Smith, Paddy Considine, Olivia Cooke ile Eve Best rol alacak. Buz ve Ateşin Şarkısı adlı fantastik serinin altıncı kitabı olan Kış Rüzgarları'nı çıkarmaya hazırlanan George R.R. Martin'in, seriyi 7'inci kitap olan Bir Bahar Rüyası ile bitirecek.