Dolar kuru ile ilgili bir biri ardına karamsar açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu anlamda dolar kuru için şoke eden tahmin geldi. Gidişat fena, büyük bir ralli geliyor! Dolar o tarihte 22 sonra 30 TL... İşte haberimizin detayları

Dolar her zaman ekonomistlerin üzerine yorumlar yaptıkları bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada Dolar yorumu denilince akla ilk olarak Selçuk Geçer gelmektedir. Yine Meriç Köyatası da Dolar yorumlarıyla ön plana çıkmaktadır. Her iki yorumcu da Dolar yorumlarıyla son zamanlarda bir kez daha gündeme gelmeye başladılar. İşte her iki yorumcunun ön plana çıkan Dolar yorumları!

Vatandaş ah çekti! Dolar kuru için bomba tahmin! Gidişat fena, büyük bir ralli geliyor! Dolar o tarihte 30 TL... Ekonomistlerin son açıklamaları Dolar konusunda şaşırmamıza neden oldu. Bilindiği gibi yakın zamana kadar Dolar 13 ile 15 TL bandında seyrediyordu. Ancak yakın zamanda Dolar kendisini 15 TL’nin üzerine attı. Hatta geçen hafta 16 TL’yi de aşan Dolar’da yeni hedef ne? İşte ünlü ekonomist Selçuk Geçer’in konuya dair açıklamaları!

Selçuk Geçer’in Dolar Yorumu Nasıl?

Genelde Dolar’da yüksek rakamları telafi eden yorumlar arasında yer alan Selçuk Geçer, Dolar’da yönün yukarı olduğun ifade ediyor. Geçen sene Dolar 15 TL olacak diye açıklamalarda bulunan Geçer, Dolar’da yeni bir rakam da verdi! Yaşanılan gelişmelerin Doları kurunu yukarı doğru iteceğini ifade eden Geçer, kendi Youtube kanalında yapmış olduğu açıklamalarla gündeme geliyor.

En son yaptığı açıklamalarda Dolar’da yeni hedefin 30 olduğunu açıklayan Selçuk Geçer, bu durumun yaşanılmasında hem iç hem de dış şartların etkili olduğunu ifade ediyor. Merkez Bankası’nın faiz politikasına da değinen Geçer, FED tarafından alınan faiz kararlarının da Dolar kurunun yukarı gelmesinde etkili olacağını ifade ediyor. Ayrıca döviz korumalı mevduata da değinen Geçer, bu mevduatın da çare olamayacağını belirtiyor.

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

Meriç Köyatası’nın Dolar Yorumu Nasıl?

Özellikle Yılbaşıyla birlikte Dolar yorumlarını daha çok yukarı yönde revize eden Meriç Köyatası, Dolar kurunun hedefinin 30 TL civarında olduğunu açıklayan ekonomistler arasında yer alıyor. İlk önce Dolar kurunun 16’yı bulacağını sonrasında 18 devamında 22 TL rakamının karşımıza çıkacağını telafi eden Meriç Köyatası, Dolar kurunda asıl hedefin de 29-30 TL civarında olduğunu ifade ediyor. Bu durumun oluşmasında hem iç hem de dış etkenler büyük rol oynayacak!

Editörün Notu: Bu haber 3 Haziran 2022 tarihinde saat 09.27'de yazıldı. An itibariyle dolar kuru 16 lira 48 kuruş, euro 17 lira 62 kuruştur. Haberimiz kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. 

Kaynak: İlan365.net