Migros, BİM, ŞOK, A101 Marketten artık para alacaksınız. Bu anlamda geri verene para ödemesi yapılacak. Paranızı ise tüm teslim noktalarda alabileceksiniz. Haberimizin detayları sayfamızda yer almaktadır.

Ve başladı! Geri verene para ödenecek! Migros, BİM, ŞOK, A101 Market ve tüm teslim noktalarda bundan sonra...  Migros, BİM, ŞOK, A101 markette depozito tekrar geldi. Ambalaj toplanarak depozito ödenecek. Bu düzenin bir başka üstünlüğü ise vatandaşın, ürün ambalajı amacıyla vermiş bulunduğu parayı geri alması. Poşeti dahi para ile aldığımız şu zamanlarda geri dönüşüme katkı sağlayarak depozito alma fikri olabildiğince cazip geliyor. Migros, BİM, ŞOK, A101 marketten satın alınan ürünlerin plastik, teneke, kağıt ve cam ambalajlarını, tespit edilen noktalara getirerek, ambalaj amacıyla verdiğiniz çok parayı geri alabilir, aynı vakitte geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz. Vatandaş, bu tür bir düzenin yaşama geçirilmesinin, ciddi bir üstünlük bulunduğunu düşünüyor. Geçmişten de benzer uygulamalara aşikar olan insanlar, düzenin aktifleşmesini dört gözle bekliyor. 

Migros, BİM, ŞOK, A101 Market ve tüm teslim noktalarda bundan sonra... 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, programın şimdilik yaşama geçirilmediğini, geliştirilme adımında olduğunu bildirdi. Hem de mecburi olarak ve yerel ölçekli uygulanacak olan depozito düzeneğinin kurulması ile alakalı hazırlıkların, Türkiye Çevre Ajansı doğrultusundan yürütüldüğü belirtildi. Bu anlamda Migros, BİM, ŞOK ile A101 marketlerden yaptığınız alış veriş ardından yaptığınız ödemenin bir sayısını geri alma fırsatına sahip olabilirsiniz!

Gözden kaçırmayın

SADAT'tan Suikast Ve Provokasyon Duyumu! Kemal Kılıçdaroğlu "Sakın" Dedi Ve Uyardı... SADAT'tan Suikast Ve Provokasyon Duyumu! Kemal Kılıçdaroğlu "Sakın" Dedi Ve Uyardı...

Geri verene para ödenecek!

Depozito düzeneğinin başlatılması amacıyla firma girdilerinin başladığı duyuruldu. Gerekli hazırlıklar tamamlanıp kararlar alınınca, depozito ücretleri ile alakalı da listeler ilan edilecek. Sistem yürürlüğe girdikten sonra vatandaşlar, tespit edilen ambalajları, kararlaştırılan toplama noktaları getirerek, depozito ücreti alabilecek. Bu sistem yardımıyla hem ülke ekonomisi hem de vatandaş tasarruf sağlayarak kazançlı çıkacak. Hem de atıklar da azalacağı amacıyla çöp kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak. Sizler bu sistem ile alakalı ne düşünüyorsunuz?