Uzun yıllarda İşkur istihdam sağlama amaçlı olarak hizmetlerini sunuyor. Son yılların popüler mesleği haline gelen bekçi alımları günümüzde de İşkur tarafından sıklıkla sağlanıyor. İşte İŞKUR bekçi alımı başvuru şartları!

İşkur tarafından yapılan son açıklamaya göre yine mahalle ya da çarşı bekçileri için istihdam sağlayacağını duyurdu. Genel olarak gençler için ideal meslek çeşitlerinden birisi olan bekçi alımlarında başvuru yoğun oluyor. Günümüzde çarşı ya da mahalle bekçileri gece belirlenen alanların korunmalarını sağlar. Özel durumlar dışında bekçilerin çalışma sistemlerinde gece vardiyaları bulunur. Devlet tarafından belirlenen bölgelerin asayişinin korunması gece bekçileri ile oluyor. Özelliklede bölgenin halkı olması ile de bekçilerin gece kontrolleri günümüzde daha kolay olarak sağlanır. Çeşitli olarak sunulan koşulları sağlayan kişiler İşkur tarafından sağlanan bekçi alımları için başvuru yapabilirler. İstihdam sadece İstanbul, Ankara ve Kocaeli illeri için geçerli oluyor. Bütün bu bilgiler ışığında İŞKUR bekçi alımı için birtakım ön koşulların bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

İşkur Bekçi Alımı İçin Gerekli Koşullar

Ve bugün başladı! İŞKUR'dan en az ilkokul mezunu çarşı ve mahalle bekçisi alımı! İŞKUR bekçi alımı başvuru şartları!

İşkur tarafından istenilen bekçi alımı koşulları arasında şunlar yer alır;

-          Başvuracak adayların 18 ile 55 yaşları arasında yer alması

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Büyük Personel Alımı: 5.500 Yeni Kadro Açılıyor Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Büyük Personel Alımı: 5.500 Yeni Kadro Açılıyor

-          Türk vatandaşlığına sahip olmak

-          En az ilkokul mezunu olmak

-          Başvurulacak şehirde en az bir yıl ikamet etmek ve bunu kanıtlamak

-          Askerlik sorunu olmamak

-          Belirli suçlardan ötürü ceza ya da hapis almamak

-          Belirli bir sağlıklı kontrolü sonrası olumlu rapor almak

-          İşkur’'a sisteminde üye olarak yer almak

-          Alkol ya da benzeri ürünlerde madde bağımlısı olmamak

İşkur Bekçi Alımı Maaşları

Günümüzde çarşı ya da mahalle bekçisi olarak hizmetlerini sunanların maaşları 4650 tl maaş alıyorlar. 4650 maaş yeni başlayan içindir. İlerleyen süreçlerde kıdem sistemi ile maaşlarda artışlar yaşanmaktadır. Genel olarak gençler tarafından bekçilik mesleğine oldukça yoğun bir ilgi vardır. Maaş olarak ideal rakamları içerdiği için İşkur tarafından hazırlanan bekçi istihdamı için başvurular da yoğundur. Özelliklede lise mezunu kişiler bekçilik mesleklerini daha çok tercih ediyorlar.