Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım hakkında her fırsatta "konuşursam" diyordu ki, konuştu...

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

"Mevzular Açık Mikrofon" programına katılan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, genel başkanlık koltuğundan alınması için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Binali Yıldırım'ın yaptığı planı açıkladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, fragmanı ile büyük ses getiren YouTube’daki Babala TV kanalında Oğuzhan Uğur‘un “Mevzular Açık Mikrofon” programına konuk olduğu bölüm yayınlandı.

Mevzular Açık Mikrofon 5. Bölüm | Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu - YouTube

Öncelikle programın tanıtımında Davutooğlu'nun "Hiçbir şekilde alakam olmamıştır. Hiçbir yerde benim FETÖ terör örgütüyle ile olumlu bir açıklamam söz konusu değildir" demesi ve Türkçe Olimpiyatları'nda Gülen'den 'Hocaefendi' diye bahsettiğinin hatırlatılması üzerine ise "Sadece Türkçe öğreten öğretmenlere teşekkür ettim. Hocaefendi yok orada, ben ne konuştuğumu bilirim" diye yanıt vermesi görülürken, karşılığında başka bir izleyicinin Davutoğlu'nun Türkçe Olimpiyatları konuşmasında Fethullah Gülen'e "Muhterem Hocaefendi" dediği anları dinletmesi ile gündem olan “Mevzular Açık Mikrofon”, şimdi de "konuşursam..." diyen Davutoğlu'nun konuşması ile gündem oldu.

Mevzular Açık Mikrofon Ahmet Davutoğlu saat kaçta? Neden yayınlanmadı? Ne zaman başlayacak? Babala TV 5. bölüm - Timeturk Haber

Programda başbakan iken Bahçeli'nin sözleri sonrası Erdoğan tarafından yalnız bırakıldığını ifade eden Davutoğlu, “Hiçbir yerde devlet teamüllerine ve demokratik hukuk devletine aykırı bir işe izin vermedim. Kanlı dönemin sorumluları terör örgütleridir onlarla ben mücadele ettim. 2019'da ben bir açıklama yaptım. Demokrasiye güveni sarsarsak terörle mücadele zaafa uğrar. Eğer belediye başkanları suç işlemiş iseler YSK neden aday yaptı? Sonra işlemişse, önce suç tescil edilsin. Bunun üzerine Bahçeli, ‘Davutoğlu terörle iş birliği yapıyor.’ dedi. Erdoğan da sessiz kaldı." dedi.

Bu arada Çözüm Süreci sonrası başlayan çatışmalarda yalnız bırakıldığını söyleyen, Erdoğan ile Binali Yıldırım'ın kendisinin kuyusunu kazdığını söyleyen Davutoğlu, "Ankara'da oturduğun yerden ahkam keseceksin ve ben şehit uğurlayacağım. Bununla uğraşırken Erdoğan, Beştepe'de Binali Yıldırım ile birlikte beni kongrede devirmek için plan yapıyordu. O günlerde terörle mücadelede bizi yalnız bırakan Bahçeli, beni genel başkanlıktan almak için çaba sarf eden Erdoğan, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu'nun da insan içine çıkamaması lazım. Terörle mücadeleden bahsetmemeleri lazım.” dedi.

Türkiye'nin En Kanlı Terör Saldırısı: 10 Ekim Ankara Katliamı'nın Üzerinden Tam Bir Yıl Geçti