Yazar J. R.

Yazar J.R.R. Tolkien'in ölümsüz fantastik serisinden sinemaya uyarlanan Yüzüklerin Efendisi serisi, gösterime girdiği yıllardan bugüne halen daha hafızalardaki tazeliğini koruyor. 2001, 2002 ve 2003'te peş peşe vizyona giren üç filmle sinema tarihine damga vuran Yüzüklerin Efendisi'nin dizisinin duyurulması hayranlarını sevince boğmuştu. Yapımını Amazon Studios'un üstlendiği dizinin ilk sezonunun çekimleri Yeni Zelanda'da gerçekleşti. Dizinini ilk sezonu için harcanan bütçenin 465 milyon dolar olduğu kaydedildi.


ilk sezon için 650 milyon Yeni Zelanda doları harcandı!


İlk sezonu için 465 milyon dolarlık dev bir bütçenin ayrıldığı Yüzüklerin Efendisi dizisi için sabırsızlanan hayranlar dizi hakkında bilgiler almaya çalışıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Amazon'un katkılarıyla şimdiye kadar yapılmış en büyük dizinin Yüzüklerin Efendisi olacağını söyledi. "Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası" kapsamında açıklanan bilgilere göre yapımcı şirket Amazon, dizinin ilk sezonu için 650 milyon Yeni Zelanda doları harcadı.


Çekimler 2020 Şubat ayında başladı!


Gelen bilgilere göre dizinin 5 sezondan oluşacağı aktarıldı. Öte yandan adı henüz verilmeyen bir başka yan projenin hazırlıklarının da sürdürüldüğü kaydedildi. Son yıllara damga vuran HBO'nun Game of Thrones dizisinin sezon başına maliyetinin 100 milyon dolar olduğu biliniyor.Yüzüklerin Efendisi dizisi için 465 milyon doları gözden çıkaran Amazon, HBO'nun Game of Thrones'unu gölgede bırakmak istiyor. İlk defa 2017 yılında duyurulan Yüzükleri Efendisi dizisinin çekimleri önceki yıl şubat ayında başlanmıştı.