Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı canlı yayında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımaya yaptığı zamları eleştirirken kendi yaptıkları zamlar için çareyi onlar toplu taşıma değil demekte buldu.

Gözden kaçırmayın

Bu da Oldu! Erdoğan'a Hakaret Sebebi İle Okul Basıldı! İki Öğrenci Gözaltına Alındı! Çocuklar Ne Yaptı? Bu da Oldu! Erdoğan'a Hakaret Sebebi İle Okul Basıldı! İki Öğrenci Gözaltına Alındı! Çocuklar Ne Yaptı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı canlı yayında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımaya yaptığı zamları eleştirirken kendi yaptıkları zamlar için çareyi onlar toplu taşıma değil demekte buldu.

İstanbul'daki otobüs zamlarına tepki gösterden Karaismaioğlu, "Hızlı tren hatlarında Marmaray’da ne kadar zam yaptınız?” şeklinde soru gelince "Hızlı tren kesinlikle toplu taşıma değildir” diyerek herkesi şaşkına çevirdi

Karaismailoğlu ayrıca Avrupanın en iyi havalimanı seçilen, Atatürk Havalimanı'yla ilgili olarak da "Kapasitesi dolmuş bir havalimanı tamamen yerleşim yerlerinin içine kalmıştı" savunması ile güldürdü.

Türkiye'de yaşanan ekonomik yıkım, kişisel hakların ihlali ve adalet sistemindeki güvensizlik nedeni ile çareyi yurtdışına gitmekte bulanlardan mühendisler için "Daha önce mühendislik ithal eden ülkeden mühendis ihraç eden ülke hale geldik. Rusya'da petrokimya tesisini Türk firmasını yapıyor " diyen Karaismailoğlu sosyal medyada da tepki çekti.

Karaismailoğlu'nun dikkat çeken ve sosyal medyada ve kamuoyunda "nefret söylemleri" olarak anılan ilginç sözleri ise şöyle oldu;

"Bizim kişilerle problemimiz yok. İstanbul'a verilmiş olan sözler var. 7/24 İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak için çalışan Bakanlık, diğer yandan keyif için koşuşturanlar var. Sonuçta kötü söz sahibine aittir. Bizim muhatabımız İstanbullular ve İstanbul'da yapılan işlerdir. Karşımızda İstanbul için hiçbir şey yapmayan, yapılan işlerin işlerin üstüne çökmeye çalışan, algı operasyonu yapan birileri var. Bütçe geliyor, yatırımlar ortada yok, para da ortada yok. Meclis'ten borçlanma yetkisi alınıyor. Yetki alınıyor ama yatırım ortada yok"

Ulaştırma Bakanı'nın şu sözleri ise Atatürk Havalimanı'na inmelerine içerlediği olarak yorumlandı;

"O gece İstanbul'a inmemiz gerekiyordu. Risk alarak indik oraya. Öyle bir tercihimiz yoktu. İstanbulluların yanında olmamız gerekiyordu, başkaları keyif içindeyken. İstanbul'da taksi, daha önemlisi otobüs problemi var. Keşke bir an önce raylı sistemler bitse, taksiye talep daha azalsa. Keşke otobüs doğru düzgün işletilebilse. Maalesef otobüs krizi var. Önce mevcut taksiler işliyor mu? Görmek istemedikleri için, rant peşinde koştukları için 5 bin taksiyi gündeme getiriyorlar. Mevcut taksilerin acilen dijitalleşmesi gerekiyor. 3 yıl oldu belediyeyi alalı. Aplikasyonlar taksiyi kontrol ediyor, takip ediyor, müşteri memnuniyetini analiz ediyor. Hangi taksi nerede dolaşıyor, bunları hepsini izleyen sistem vardı. Bunlara yatırım yapmadılar."

"HIZLI TREN TOPLU TAŞIMA DEĞİLDİR"

Karaismailoğlu, Kübra Par’ın kendisine sorduğu, “Toplu taşımaya zam yapılıyor çok yanlış bir şey dediniz. Peki siz hızlı tren hatlarında Marmaray’da ne kadar zam yaptınız?” sorusuna ise akıllara zarar bir şekilde şu yanıtı verdi:

“Bir defa toplu taşımanın ne demek olduğunu öğrensinler. Hızlı tren kesinlikle toplu taşıma değildir. Yapılan hızlı tren ücretlerine bakarsalar, tarifelere bakarsalar Ankara- İstanbul arası otobüs 350 TL, bundan daha konforlu ve güvenli bir yolculuk ise 150 TL sadece.”

Tren var, trene giden toplu taşıma yok

Kim kazandı fotoğrafı - Son dakika haberleri – Sözcü