Türkiye A Milli erkek basketbol takımının başantrenörü belli oldu. 2014-2016 yıllarında da A milli takımın başında görev yapan Ergin Ataman yeniden baş antrenörlük görevine getirildi.

A milli erkek basketbol takımının Başol antrenörü Ergin Ataman oldu. Ergin Ataman, 2014-2016 yıllarında da A milli takımın başında görev yapmıştı. 2020 yılında A milli takımın başına getirilen Orhun Ene 4 Nisan tarihinde İstifa ederek takımın başından ayrılmıştı. A milli takımın yeni başantrenörü bugün belli oldu.

Ergin Ataman kimdir, kaç yaşında?

A milli Erkek Basketbol Takımı'nın yeni antrenörü Ergin Ataman hakkında detaylar da merak ediliyor. Ergin Ataman 1996 yılında Koçluk kariyerine Türk Telekom ile başladı. Daha sonra ise sırası ile Pınar Karşıyaka, Efes Pilsen, Montepaschi Siena, Ülkerspor, Climamio Bologna, Beşiktaş, Efes Pilsen, Beşiktaş, Galatasaray takımlarında görev yaptı. Anadolu Efes basketbol takımında 2017 yılından bugüne kadar görev alan Ergin Ataman Bugünden itibaren de milli takımın başına getirildi. Ergin Ataman, Anadolu Efes kariyerinde Euroleague 2021 sezonunda Final Four'da zafere ulaştı.

Premier Lig'de teknik direktör rekoru kırıldı: 13 hoca değişti Premier Lig'de teknik direktör rekoru kırıldı: 13 hoca değişti

14 Nisan'da açıklanacak

Ergin atamanın A milli erkek basketbol takımının başına getirildiği haberinin duyulmasının ardından Türkiye Basketbol Federasyonu da bir açıklama yayınladı. Federasyonundan yapılan açıklamada 14 Nisan tarihinde Ergin atamanın A milli Erkek Basketbol Takımı'nın yeni baş antrenörü olduğunun duyurulacağı bildirildi. Federasyonundan yapılan açıklamada Şu ifadeler kullanıldı; "A Milli Erkek Takımı'mızın yeni başantrenörünün açıklanacağı imza töreni, 14 Nisan Perşembe günü saat 11.00'de Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecektir."