Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest
Ankara Sanat Tiyatrosunda bir yıl boyunca yönetici, eğitmen, oyuncu olarak görev almıştır. 1996 yılında ise İzmir’e yerleşerek çeşitli tiyatroların bünyesinde çalışmıştır. 2000 yılında ise Devlet Tiyatrosundan teklif gelince burada tiyatro çalışmalarına devam etti. 2009 yılında kendisi gibi oyuncu eşi Vahide Perçin’le beraber Akademi 35Buçuk Sanat Evini kurdu. 2013 yılında Beni Böyle Sev isimli dizide Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Eda Ece, Burcu Biricik, Selen Uçer, Yusuf Akgün gibi isimlerle birlikte rol aldı. Bir sonraki yıl ise Yunus Emre Aşkın Sesi isimli filmde Saltuk karakterini canlandırdı. Bu filmde ise Bülent Emin Yarar, Devrim Evin, Altan Erkekli, Sinan Albayrak gibi oyuncularla beraber kameralar karşısına geçti.

Altan Gördüm Nereli?


Altan Gördüm Adana doğumludur. 2016 yılında Yavuz Seçkin’in senaristliğini yaptığı Yıldızlar da Kayar isimli filmde Larissa Gacemer, Ali Rıza Tanyeli, Altan Erkekli, Ümit Karan gibi isimlerle beraber rol aldı. Oyuncunun bugüne kadar rol aldığı tiyatro oyunları ise Ayrılık, Murtaza, Kızıl Ötesi Aydınlık, Yolcu, Sonuncular, Bir Halk Düşmanı, Nafile Dünya, Cesur Aslan ve Sevgi, Mefisto, Sonuncular, Ayak Takımı Arasında, Dünyadaki Oyuncaklar, Yer Demir Gök Bakır, Resimli Osmanlı Tarihi, Küçük Adam Ne Oldu Sana, Rumuz Goncagül, Sihirli Giysi, Mızıkçı, Taziye ve Bir Ceza Avukatının Anıları vardır. Oyuncu ayrıda Tatlı Tatlı, Yeşil Yol, Devrimden Sonra, İlk Aşk gibi sinema filmlerinde rol aldı.

Altan Gördüm Dizileri


Altan Gördüm ilk olarak 1996 yapımlı Kurtuluş dizisinde oynadı. Bu dizide Naci Bey karakterini canlandırdı. Sonrasında ise sırasıyla Yılan Hikayesi, Bir İstanbul Masalı, Hayat Bilgisi, Kavak Yelleri, Canım Babam, Umutsuz Ev Kadınları, Babam İçin, Beni Böyle Sev dizilerinde rol aldı. Oyuncunun tanınmasına vesile olan dizi ise Hayat Bilgisi oldu. Hayat Bilgisi 2003 yapımlı senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı, yönetmenliğini ise Tarkan Karlıdağ’ın yaptığı gençlik komedi dizisidir. Dizi toplamda 4 sezon 137 bölüm sürdü. Dizinin oyuncuları ise Perran Kutman, Tarık Pabuçcuoğlu, Ümit Erdim, Kerem Kupacı, Serhan Arslan, Paşhan Yılmazel, Ceren Soylu, İpek Erdem, Ayçe Abana, Atilla Olgaç, Oğuzhan Yıldız, Sinan Çalışkanoğlu, Gökçe Bahadır, Cavit Çetin Güner, Erdal Türkmen, Durul Bazan, Belma Canciğer ve Mahir İpek’tir. Oyuncu son olarak ise Beni Böyle Sev isimli dizi için kameralar karşısına geçti. Beni Böyle Sev dizisi ise 2013 ile 2015 yılları arasında TRT 1’de yayınlandı. Dizinin çekimleri Pendik, Suadiye ve Sarıyer’de yapılmıştır. 3 sezon boyunca devam eden dizi 89.bölümüyle final yaptı.

Beni Böyle Sev dizisinin yapımcılığını Çağrı Bingüller ve Başak Bingüller yaptı. Senaryosunu ise Hakan Haksun ve Müjdan Kayserili yazmıştır. Dizinin yönetmenliğinde ise Cem Tabak ve Levent Türkan bulunur. Dizinin oyuncuları ise Alper Saldıran, Zeynep Çamcı, Bala Ataberk, Burcu Altın, Eda Ece, Umut Kurt, Mert Turak, Burcu Biricik, Selen Uçer, Yusuf Akgün, Beyti Engin, Altan Gördüm, Lale Mansur, Zafer Algöz, Güven Kıraç ve Lale Mansur’dur. BSK Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin ilk bölümü 11 Şubat 2013, son bölümü ise 27 Şubat 2015 tarihinde ekranlara gelmiştir. Altan Gördüm bu dizide Reha Karatepe karakterini canlandırdı. Reha Karatepe, Ömer karakterinin babası olup şirketinin yönetimini oğlunu devretmek ister.

Editör: İlan35