Başrollerini Tolga Sarıtaş, Ayça Ayşin Turan, Olgun Toker ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın paylaştığı Arıza dizisi 11 Nisan Pazar yani bu akşamki 30. bölümüyle ekranlara veda edecek.

Başrollerini Tolga Sarıtaş, Ayça Ayşin Turan, Olgun Toker ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın paylaştığı Arıza dizisi 11 Nisan Pazar yani bu akşamki 30. bölümüyle ekranlara veda edecek. Dizinin izleyicileri de final bölümünün detaylarını araştırmaya başladı. Haliyle Arıza final bölümünde neler olacak? Halide ve Ali Rıza evlenecek mi? Ali Rıza ölüyor mu? merak konusu oldu. İzleyenlerin kafasını karıştıran bir diğer soru da Arıza neden final yapıyor? detayı oldu. Peki Arıza dizisi yeniden başlar mı? İşte merak edilenler...

Geçtiğimiz hafta Burak'ın güçlerine kavuşması ve İhtiyar'ın ölümü dengeleri değiştirmişti. Hatta bu uğurda Haşmet'e saldıran Burak herkesi öldürme niyetindeydi. Ancak Rıfat'tan hain planı öğrenen Ali Rıza, Haşmet'i kurtardı. Onun yaşadığını da sadece Halide'ye söyledi. Böylece diğerleri Haşmet Ağa'nın öldüğünü sandı. Burak'ın İhtiyar'ın paralarını alacağı gecenin planını da öğrene. Ali Rıza ve Haşmet, operasyona çıktı. Çünkü bu sayede 7 numaralı gölgenin kim olduğunu da öğrenebileceklerdi. Çatışmanın ardından gölgenin peşine düşen Ali Rıza büyük çok yaşadı. Çünkü gölge; uzun bir süredir dost bildiği Muzaffer'in ta kendisiydi. Bölüm burada bitince Ali Rıza ölecek mi? merak edildi.

Arıza final bölümünde neler olacak?


Bu akşam yayınlanacak Arıza 30. bölümde; Burak, Fiko'nun ağır yaralanmasıyla büyük bir üzüntü yaşarken; Muzaffer ile birlikte paraların peşine düşecek. Bu sırada Burak'ı bitirmek için uğraşan Haşmet ve Ali Rıza ise yeni çatışma planları yaparken; Halide onlar için endişelenecek. Çünkü artık hayatta kalmaları için bir nedenleri daha vardı. Babasını ve sevdiği adamı kaybedemezdi. İşte Arıza 30. bölüm fragmanında gördüğümüz kadarıyla; Halide, Ali Rıza'ya hamile olduğunu söylecek.

Tahminlerimize göre Arıza dizisinin finali mutlu sonla bitecek. Halide'nin hamileliği de bunu gösteriyor zaten. Yani kısaca özetlemek gerekirse; Burak ölecek ya da ülkeyi terk edecek. Bu sırada Halide ve Ali Rıza evlenecek. Hatta son sahnede de bir 5-10 yıl sonrası gösterilecek. Altay ailesinin mutluluğuna tanık olacağız. Yani Ali Rıza ölmeyecek ve ailesiyle mutlu olacak. Gelelim Arıza neden final yapıyor? sorusunun cevabına...

Arıza neden final yapıyor?


Sezon başında başlayan Arıza dizisi büyük bir rakibi olmamasına rağmen beklenen reytingleri ulaşamadı. Ortalama bir seviye ile devam eden dizi, maliyetini karşılayamayınca final kararı da gecikmedi. Öte yandan finalin bir diğer sebebi de Arıza setinde yaşanan tatsızlıklar oldu. Peki Arıza yeniden başlar mı?

Bu pek de mümkün görünmüyor. Çünkü ortalama reytinglerle senaryosu tıkanan bir diziyi hiçbir kanal satın almayacaktır.