Yapımını TMC Film'in üstlendiği yeni dizi Bir Zamanlar Kıbrıs, 1 Nisan Perşembe akşamı TRT1'de izleyici karşısına çıktı. Reytingler için oldukça zorlu bir gün olan perşembe günü yayın hayatına başlayan Bir Zamanlar Kıbrıs reytingleri nasıl? merak edildi.

Ünlü Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör Canlı Yayında Küfür Etti: "S... Et" Ünlü Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör Canlı Yayında Küfür Etti: "S... Et"
Yapımını TMC Film'in üstlendiği yeni dizi Bir Zamanlar Kıbrıs, 1 Nisan Perşembe akşamı TRT1'de izleyici karşısına çıktı. Reytingler için oldukça zorlu bir gün olan perşembe günü yayın hayatına başlayan Bir Zamanlar Kıbrıs reytingleri nasıl? merak edildi. Diziyi izleyenler Bir Zamanlar Kıbrıs izlendi mi tuttu mu? araştırmaya başladı. Peki Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi devam eder mi?

Başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan'ın paylaştığı dizinin kadrosunda; Hasan Küçükçetin, Miray Akay, Deniz Baytaş, Ahmet Sömers, Hakan Güner, Devrim Saltoğlu, Nebil Sayın, Emre Törün ve Bade Arazlı gibi isimler yer alıyor. Gelelim dizisinin konusuna...

Kıbrıs Türkleri'nin varoluş ve özgürlük mücadelesini konu alan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi; 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğraması ve akabinde bu ailelerin sürgün edilmesini izleyiciye sunuyor.


Bir Zamanlar Kıbrıs tuttu mu? Erken final yapar mı


İlk bölümüyle dram yüklü hikayesi ve Kıbrıs'ın harika manzarasıyla çok beğenilen Bir Zamanlar Kıbrıs; Star'da Akrep, ATV'de Bir Zamanlar Çukurova ve Show TV'de Alev Alev, Fox'da Mucize Doktor ve son olarak TV8'de Survivor ile reyting yarışına girdi. Öte yandan önümüzdeki perşembe de Kanal D'de Camdaki Kız dizisinin başlayacak olması Bir Zamanlar Kıbrıs için iyi mi olacak kötü mü izleyip göreceğiz. Çünkü rekabet daha da artacak. Tabii bu durumda yeterli başarıyı yakalayamayan elenecek.

Öte yandan kanallar dizilerin erken final yapıp yapmayacağına ilk 4 bölümden sonra karar veriyor. Yani Bir Zamanlar Kıbrıs için böyle bir durum henüz söz konusu değil. Ancak dizi eleştiriler alır ve reytingleri düşerse tehlike çanları çalmaya başlayacaktır.

Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği Bir Zamanlar Kıbrıs yeni bölümleriyle her perşembe TRT1'de...


Bir Zamanlar Kıbrıs nerede çekiliyor?


Dizinin çekimleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) başladı. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi; Lefkoşa, Gazi Magusa ve Mersin'de çekilmesidi. Bunun yanı sıra dizinin hikayesinin bir kısmı da İstanbul’da çekildi. Bir Zamanlar Kıbrıs'ın esas çekim bölgesi ise Kıbrıs adasındaki eski Maraş bölgesi olarak belirlendi.