Kısa zamanda pek çok projeye imza atmayı başarmış, iyi bir oyunculuk kariyerine sahip oyuncularından birisi olan Çağrı Çıtanak; 29 Kasım 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Akrep burcu olan başarılı oyuncu; 1.

Kısa zamanda pek çok projeye imza atmayı başarmış, iyi bir oyunculuk kariyerine sahip oyuncularından birisi olan Çağrı Çıtanak; 29 Kasım 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Akrep burcu olan başarılı oyuncu; 1.78 boyunda olmakla beraber 74 kg ağırlığındadır.Çağrı Çıtanak Nereli?


Çağrı Çıtanak; Hatay doğumludur. İlkokul zamanlarını Hatay’ da geçiren oyuncu 10 yaşından itibaren dört yıl boyunca temel oyunculuk eğitimleri almıştır. Takip eden yıllarda Antakya Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibine dahil olmuştur. Burada başarılı performanslar sergilemesi Çıtanak’ ın birçok tiyatro ve sinema filminde yer almasını sağlamıştır. Lisans eğitimi için İstanbul’ a taşınan oyuncunun bu sayede oyunculuk kariyeri başlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Müzik ile arası çok iyi olan Çıtanak, pek çok enstrümana da hakimdir. Bunun yanında gitarı oldukça iyi şekilde çalabilmektedir. Babası ticaretle uğraşan Çıtanak’ ın bir de abisi vardır. Eğlenceli bir aile yapısı olduğunu ifade eden oyuncu, mutlu bir çocukluk geçirmiştir. Çok küçük yaştan itibaren kendi isteğiyle çalışmaya ve para kazanmaya başlamıştır. Daha çok küçük yaşlardan hem çalışıp hem okurken bir taraftan da tiyatro, basketbol, tenis gibi pek çok branşla da ilgilenmiştir.Çağrı Çıtanak Kaç Yaşında?


Çıtanak; 29 Kasım 1990 tarihinde doğmuştur. Bu yüzden, güncel tarih itibariyle 30 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılının Kasım ayında ise 31. yaşına girecektir.


Çağrı Çıtanak Dizileri


Genç yaşına rağmen oyunculuk kariyerine pek çok tiyatro, film, dizi ve reklam filmi sığdıran oyuncu “Kapan” ve “Hayal Et” isimli tiyatro oyunlarında da yer almıştır. Buradaki başarıları pek çok dizi ve film projesinde bulunmasının da önünü açmıştır. Reklam filmleriyle de ekranlara gelen oyuncu, başarılı ve yetenekli oyuncular arasındadır. Her teklifi kabul etmemekle birlikte çalışacağı projeleri titizlikle seçmiştir. Kendine özgü karakterleri oynamaktan keyif alan Çıtanak, detaylı rollerde yer almaktan zevk aldığını ifade etmiştir. Yönettiği tiyatro oyunları bulunmakla birlikte gelecek kariyer planında film yönetmek de vardır.


Çıtanak’ ın ilk oyunculuk deneyimi ise 2010 yılında yayınlanan “Küçük Sırlar” dizisidir. Bu gençlik dizisi iki sezon sürmüş olup 55 bölüme ulaşmıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Merve Boluğur, Birkan Sokullu, Sinem Kobal, Burak Özçivit, İpek Karapınar gibi pek çok dikkat çeken isim bulunmaktadır. İlk sinema filmi ise Nesli Çölgeçen’ in Çalsın Sazlar isimli yapımıdır. 2012 yapımı bu filmde Cavit karakterini canlandırmıştır. İlerleyen yıllarda 2011’ de “Bizim Yenge”, 2012’ de “Benim İçin Üzülme” karakteriyle seyircilerle buluşmuştur.

Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu! Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu!

2013 yılında ise “Babam Sınıfta Kaldı” dizisiyle ekranlara gelen yakışıklı oyuncu, başrol olan Kaan karakteriyle dizide yer almıştır. 2014’ te ise “Şeref Meselesi” isimli dizide Mete rolüyle yer almıştır. Kayıp Şehir, Suskunlar, Kavak Yelleri gibi ses getiren birçok yapımda da rol almıştır.


2015 senesinde “Acil Aşk Aranıyor” dizisinde Engin karakteri, “Hayat Mucizelere Gebe” dizisinde doktor olarak ve “Ne Münasebet” isimli dizilerde yer almıştır.


2016 yılında “Tatlı İntikam” dizisinde Bülent rolü ile yıldızı parlayan oyuncu bu yapımdan sonra daha çok fark edilir olmuştur. 2017 yılında “Vatanım Sensin” dizisinde Spiros, “Ateş Böceği” dizisinde ise Teo karakterine hayat vermiştir.


Çağrı Çıtanak, 2018’ de yayınlanan “Kocaman Ailem” dizisinde ise Ercan Öngören karakteriyle sevenleriyle buluşmuştur. Güncel olarak ise “Sen Çal Kapımı” isimli ciddi izlenmelere ulaşan dizide Ferit Şimşek karakterini canlandırmaktadır. Dizinin kadrosunda Kerem Bürsin, Hande Erçel gibi yeni nesil jenerasyonun gözde oyuncuları bulunmaktadır.